Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Piéte

O lásce toho napsáno snad nejvíce. Tolik básní, písní, povídek, dramat, tragédií, románů, komedií... Někdo by řekl jednoduše hromada papíru.
Můj osobní náhled na věc lásky v mých ranných dívčích patnácti letech je samozřejmě kladný. Pořád si říkám, že ať už je to chemie, nebo ne, tak je to ten nejkrásnější pocit jaký znám, ačkoliv nevím, jak ho vlastně cítím. Ale je to doopravdy to nejlepší, co jsem zažila.
Je tu samozřejmě láska a láska. Miluji všechny svoje přátele, miluji osoby, kterých si vážím, miluji samozřejmě svoji rodinu. A potom je tu i ta láska, o které bylo popsáno tolik papíru. Ta je asi nejsilnější, nejneovlinitelnější, nejzáhadnější a nejbláznivější. A také ta, která je u mě nejvíce prožívána. Ačkoliv silně prožívám každou. Jak zpíval Žalman:
Pro ty holky, co vždy naplno milujou...
Nevím, jak moc umí být pravá láska přelétavá. Také jsem vždycky nějak všechno dělila na to, kdo se mi líbím a kdo už se mi nejenom líbí. Často to jednoduše od "líbení" přejde k tomu dalšímu stádiu. "Líbení se" je jistě přelétavé. To druhé už určitě ne.
Co člověk cítí když miluje? Nějaké to brnění prstů, zvýšenou tlakovou frekvenci? Já nevím, já osobně buď radost a euforii, nebo klid, smutek. A nikdy slzy. Každý to asi bere jinak. A vždycky mě fascinovali ti lidé, kteří berou lásku velice nalehko - že to přeci není nic vážného. Nechci je odsuzovat, ale vždy mě zaujali.
Láska je věc, díky které dělá každý nerozummnosti. A nerozvážnosti. A hlavně blbosti. Ale nádherné blbosti! Se spoustou následků. Abych to popsala, musela bych použít tisíců slov.
Láska je prostě nádherná, ať to zní jakkoliv všedně. A možná právě proto, že to všichni říkají, tomu lze věřit, ne? Kdo ví...

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Piéte znamená ve francoužštině láska. (Zajímavé, jak scaner změní propisku i řádky papíru)

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
16. 01. 2010, 22:29


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát