Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Láska z lavic základní školy

Mou první láskou byl někdo, kdo byl všude velmi oblíbený a vždy středem pozornosti. Bylo to kdysi dávno na základní škole. Tenkrát mi bylo jedno, do čeho mě maminka oblíká a jestli mám aktovku s kočičkami. Nejčastěji jsem nosila skládanou sukýnku s krokodýlem, kytičkovaná trička a ve vlasech hýbající se motýlky.

   Oblíbená jsem byla tak akorát. Jednoho dne se pořádalo školní představení a sháněly se role.

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já sehraji tu nejdůležitější roli. Na roli princezny totiž zvolili právě mě. A koho že to zvolili na roli prince? No koho jiného než ,,prince třídy.“ Byla jsem moc ráda, že můžu hrát princeznu. Měla jsem krásné dlouhé šaty a na hlavě čelenku, která vypadala jako korunka. Při zkouškách na představení měl princ políbit princeznu. A tak se taky stalo. Ve skutečném světě spolu ,,malý“ princ s ,,malou“ princeznou začali chodit. Princ se zdál být tím nejúžasnějším klukem a kamarádem. Byla to zkrátka první školní láska.

   Jako v pohádce. Byly jsme děti. Celou základní školu jsme spolu prochodili a prohádali zároveň. Prostě a jednoduše chvilku tak a chvilku zas jinak.

   Když jsme byli starší a rozumnější, začali jsme spolu chodit už vážněji. V těchto dobách jsme poznávali, že my dva spolu můžeme být opravdu jen kamarádi. Po všem tom trápení a hádkách. Po tisících přemlouvání mých přátel, kteří již věděli jaký je, jsme se nakonec rozešli.

  Teď vím, že to bylo správné. Byla to zajímavá zkušenost. Byl mojí první láskou a zároveň mým prvním trápením s láskou. Popsala bych jeho povahu asi jen dvěma slovy. Přílišné sebevědomí! Netvrdím, že není dobré být sebevědomým člověkem ale v mezích normy.

   Nyní jsme dobří přátelé a já jsem za to moc vděčná. Vzpomínám jen na chvíle, které byly nějakým způsobem hezké. Ty zlé je lepší vždy zapomenout. Každý musí poznat první lásku a první trápení s láskou. Ale někdy si jen myslíte, že je to láska a to, co poznáte o něco později bude daleko krásnější. Důvěra, pochopení, pomocná ruka, tolerance, radost, úsměvy. To všechno je v lásce důležité a já jsem ráda, že se mi toho všeho teď dostává mnoho.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
18. 11. 2009, 15:31


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.29%

Spíše ano
graf

17.71%

Spíše ne
graf

15.16%

V žádném případě
graf

23.83%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2862
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát