Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

To budou zase nervy

Letos jako každý rok, prožívají deváťáci neklidné období. Už od poloviny osmé třídy se po žácích požadují nadstandardní výkony. Pak totiž nemají starost ohledně písemných testů a jsou přijati do průměru. Ale i tací lidé nemají nic jistého, stačí jen zvýšený zájem o vyvolenou školu a dětí je hned nadbytek. Z toho vyplývá, že i dotyčný s požadovaným průměrem je poslán ke zkouškám. Většina škol požaduje určitý průměr z poloviny a konce osmé třídy a pololetí devátého ročníku. Kdo nedosahuje požadovaného průměru, je nucen k výběru školy s méně náročnými požadavky, anebo mu nezbude nic jiného než písemné zkoušky podstoupit.     

     Na většinu učebních oborů se přijímací písemné testy nekonají. Ovšem i na tyto obory, a zejména pro střední školy, je důležitá známka z chování a chování za celou školní docházku vůbec. Třídní učitel napíše na každého žáka objektivní hodnocení, které se podává společně s přihláškou nejpozději dokonce února.

     Když jsem dělala přijímačky já (rok 2007), šlo si podat pouze jednu přihlášku, a proto minimum mladistvých si dovolilo riskovat neúspěch při písemných testech a šli na jistotu za průměrem. Stres při zkouškách má snad každý a důvodem nezdaření tudíž nemusí být vždy nevědomost. Proto existuje i druhé kolo přijímaček, ale to pořádá jen minimum škol. Tak držme letošním deváťákům palečky, ať se jim podaří dostat se na školy, o kterých sní a nezapíše se tento den jako špatný.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
07. 03. 2010, 12:57


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát