Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 23. září 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Srna.

Byly prázdniny asi deset dní před začátkem nového školního roku. Nad Smečnem bylo krásné azuro a sluneční paprsky již hodinu vysílaly příjemné teplo.Rozhodl jsem se proto udělat si pěkný výlet po slánských vesnicích. Odešel jsem velmi brzo, abych toho přes den co nejvíce stihl.
Mé kroky se vydaly na západ, tudíž se mi zdálo jako bych slunci utíkal. Žluté kolečko na obloze mě však brzy ,,dohonilo´´.
Neuběhla ani hodinka a já už byl daleko od vesnice Hradečno. Šel jsem po kraji lesa. Směrem ke Kačici. Poté vystoupím z lesa a dám se na polní cestu. Nyní se již od Kačice vzdaluji. V dálce se mlží Nové Strašecí. Na poli roste Řepka olejka, které si odbývá své poslední dny, než přijede velký kombajn.
Náhle v dálce vidím dvě černé postavy. Hned poté slyším výstřel. Že by hon. Zvýším krok, abych zjistil co se děje. Dvě postavy stále stojící na místě, se rychle ke mně otáčí a náhle mizí rychle v lesa. Tato sbírka událostí je mi podivná a proto se snažím co nejdřív dostat na místo, kdy tyto siluety stály. Když se konečně tak stane nic nevidím ani neslyším. Je mi to stále divné,ale pokračuji dál ve své cestě. Po pár krocích mě cosi ,,udeří do očí´´. Chvíli stojím nehnutě. Několik metrů přede mnou leží srna. Již je mrtvá. Hned zjišťuji, že byla střelena.Výlet se mi okamžitě zkazil.
Souhrn událostí mi neříkal nic jiného než to, že srnu zasáhla střelu z pušky pytláka.
Stále si nejsem jist, ale podle okolností bych tuto práci, přiřadil k těm, které jsem viděl již v dálce u lesa. Ať tak nebo onak, byl to jeden z mých nejhorších zážitků.
Jsem silně proti pytláctví a vybíjení zvířat vůbec. Pytláctví je trestný čin, ale jak je vidět tento zákon stále moc dobře nefunguje. Může to být jen otázka času kdy zvířata uvidíme je v ZOO v ještě horším případě jen na fotografiích. Vše záleží jenom na lidech, jak se k tomuto problému postaví.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Srna obecná.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
04. 11. 2009, 16:03


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Berta
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.26%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.13%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2855
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát