Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 6. prosince 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Letní dobrodružství

   Je to už přes rok, ale stále na ten otřesný zážitek vzpomínám s výčitkami. Na začátku letních prázdnin asi den, dva potom co nám skončila škola, jsem to byla právě já, kdo měl ten bezva nápad jet do hor na pár dní stanovat. Moje nejlepší kamarádka Erika nadšeně souhlasila a díky její plnoletostí nás rodiče pustili.

   Obě nadšené s batohy a malým stanem na zádech jsme dojely autobusem téměř až k lesu, kde jsme náš třídenní výlet chtěly uskutečnit. Našly jsme bezva místo a chtěly postavily stan. Nebyly jsme nikde daleko od civilizace, ale přece jen od chvíle, kdy udeřila noční hodina, padl na mne strach. Pomyslela jsem si, jestli to byl dobrý nápad sem jet. Ovšem po pár minutách vedle Eriky jsem se začala cítit opět ve své kůži. I kdybychom nemluvily a koukaly do nebe, cítila jsem, jak se naše přátelství utužuje.

   „Jsem ráda, že tu můžu být s Tebou!“ řekla jsem jí upřímně a od srdce. Pousmála se na mne a vzhlédla k nebi. „Možná bude dneska pršet,“ říká směrem ke hvězdám, které přes mraky nejdou ani vidět. I když strach se ve mně znovu ozve, odpovídám s klidem.: „Aspoň se bude dobře usínat.“  Jsme strašně unaveny cestou, stavěním stanu a tím vším, co tahle akce vyžaduje. Nestihneme se ani zaposlouchat do bubnování kapek a spíme obě jako zabité. „PRÁSK!!!“ ozve se a já vylítnu ze sladkého spánku celá vyděšená. „Co je to? Co to bylo?“ Erika je také vzhůru: „to byl blesk, taky jsem se pořádně lekla.“ „To už není pršeníčko, ale  pořádná buřina! Měly jsme se podívat na počasí. Co teď budeme dělat?“ táži se vystrašeně Eriky. „Co bychom dělaly? Nebudeme dělat nic. Snad to přejde.“ Jsme vzhůru už hodinu a bouřka stále sílí. Prší čím dál víc a stan už toho příliš nevydrží. Vítr nelítostně fouká! Čekám jen, kdy vytrhne kolíky od stanu ze země. „Mám strach!“ řeknu skoro se slzami v očích. Dívám se na Eriku. Při lescích je perfektně vidět. Vidím v její tváři výraz zděšení, což mě vyděsí ještě víc! Čekala jsem od ní alespoň psychickou podporu, ale… Už, už se chystám něco říct, když vtom zahřmí a uhodí blesk neuvěřitelně hlasitě těsně vedle nás! Slyším další ránu, jakoby padal strom. Bezmyšlenkovitě obě vyběhneme ze stanu. Ano, blesk rozštípl asi 100 metrů od nás obrovský strom a co víc?“ „Hoříííí!!!“ volám zoufale. Ale jediný, kdo mě slyší je Erika. Ani tak silný déšť jako je tenhle si nedokáže s požárem poradit. Jestli jsem si večer říkala, že byl špatný nápad sem jezdit, teď nenalézám vhodná slova. „Jen klid, nehysterči. Něco vymyslíme.“ snaží se mě i přes svůj strach Erika uklidnit. Moc se jí to nedaří. Najednou mě ale napadne: „A co mobil?“ Na Eričině tváři spatřím lehký závan úsměvu. Rozběhne se ke stanu, který už je celý promočený a hledá mobilní telefon. Štrachá všude možně. Připadá mi, jako kdyby ho hledala snad hodinu. „Tak co je? Máš ho?“ ptám se jí nervózně. „Nemůžu ho najít.“ odpovídá mi už i ona se slzami v očích, „je tu všechno promočené!“ Popadá mě totální beznaděj. Najednou uslyšíme jakoby zvuk motoru. „Pane Bože, záchrana!“ jásám. To snad není  možné. Chvíli přemýšlím, jestli už nemám halucinace. „Nestůj tady a poběž!“ křičí na mne Erika. „Holky bláznivý, co tady sakra děláte?! Okamžitě naskočte do auta!“ slyším z místa řidiče a bez balení jakýchkoli věcí, vrhnu se do auta.

   Teď už jsme naštěstí doma u čaje a vzpomínáme, jaké jsme měli obrovské štěstí. Dotyčný pán, který nás z toho pekla vysvobodil, byl místní myslivec, a tudíž les i cesty v něm znal jako svoje boty. Nebýt jeho, nechci ani pomyslet na to, jak by můj hloupý nápad skončil.

 

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
04. 11. 2009, 16:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 40 bodů. Průměrný počet bodů: 4.44

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Mikuláš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.39%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.82%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2918
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát