Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 18. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Moje nejlepší kamarádka ?

Tak tuhle otázku jsem si za svůj život položila již několikrát. Vždy jsem si našla nějakou kamarádku , kterou jsem za tu nejlepší opravdu považovala . Časem , ale přišlo hořké zklamání a nekonečné hádky , když přicházely tyhle okamžiky , dávala jsem to za vinu ostatním. Dnes , když se za tím vším poohlédnu , vím že to tak nebylo. Někdy se moji kamarádi měnili , jak přicházející roční období. Přicházeli a zase odcházeli , někteří se mnou zůstali dodnes , ale ty bych spočítala na prstech jedné ruky a myslím , že by mi tam ještě zbyla nějaká volná místa. Pokud mám zapátrat v paměti a vzpomenout si na nějaké své kamarády , jako první se mi vybaví osoba , s kterou jsem doslova prožila celé své dětství.

Od malinka až do mých třinácti let , jsme tak nějak jedna bez druhé neexistovaly , jenomže časy se změnily a my dvě také. Jednoho dne jsme si prostě šla každá svou vlastní cestou. Každá už měla jiné kamarády a to obrovské pouto , co mezi námi bylo najednou úplne zmizelo.

O té doby jsem se začala pohybovat mezi různými partami . V tu dobu jsem poznávala nové lidi , a také to jací nějací lidé dokážou být. Najednou už to nebylo jenom to idylické přátelství ve dvou . Začala jsem i poznávat , že existují i lidé , kteří vám dokážou vrazit kudlu do zad. Někdy bylo těžké poznat , kdo je dobrý a kdo zas ne, někdy jsem si doslova hřála hada na prsou . Poznala jsem i jak moc bolí , když vás někdo zklame , a jak bolí když se vám lidé změní před očima v něco , co kdysi odsuzovali .

Za tu dlouhou dobu , jsem našla nějaké opravdové kamarády , kteří při mně stály ve chvílích , kdy jsem je potřebovala. Asi už nikdy neprožiju takové přátelství , jako jsem prožívala ve svém dětství. Myslím , že asi nejsem tipem člověka , který by mohl být pro někoho nejlepším přítelem. Někdy si , ale zas říkám, že sem si v posledních letech procházela dospíváním a teprve jsem poznávala , co je v životě dobré , měnila jsem názory a pohled na svět. Tak uvidím třeba teprve ukáže čas , zda tím nejlepším kamarádem mohu být.

Veronika Cháňová, OA Slaný, 1. ročník
03. 01. 2010, 18:06


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Leoš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát