Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Můj poklad

Když se v klidu posadím a zamyslím se nad slovem přátelství, vybaví se mi dlouhá cesta, kterou sem si musela projít, abych někoho, komu se říká ,,přítel" našla. Přátelství pro mě znamená to nejhezčí v mém životě a rozhodně bych ho zařadila na první místo mého žebříčku životních potřeb.

Obklopuje mě spousta přátel, se kterými se scházím denně, ale i přesto nemužu říct, že by byl někdo z nich nejlepším přítelem. Mezi tyto lidi patří spolužáci, kamarádi z vesnice nebo přátelé z různých akcí, které ráda vidím a popovídám si s nimi, ale žádnou důvěru k nim nechovám. Proč? Určitě každý z nás zná, ten pocit, když se svěří někomu, kdo byl v domnění náš přítel a ten nás pomluvil, ba dokonce i hůř ,,zradil" naši důvěru. Říká se, že: ,, Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš". Proto už jsem si nehledala někoho komu bych se mohla svěřovat a sdílet s ním svoje zážitky a životní situace.

Nastalo období, kdy jsem každý den přišla ze školy, zabouchla domovní dveře a proměnila jsem se ve smutnou princeznu. Problémy mě provázeli už dříve, ale vždy rychle odpluly a bylo vše zas jak má být. Jenže tentokrát depresivní nálady a stres byl každým dnem horší a začal být denním stereotypem. Nějak sem přestala doufat v to, že by se něco mohlo změnit, ale přece jen se objevil v mém životě někdo, kdo to dokázal. Trvalo celkem dlouho než jsme si začali říkat věci, které držíme jen v sobě a nikdo jiný o nich nemá ani potuchy, ale stalo se. Připadala jsem si v tu chvíli, kdy se ze mě začali chrlit má tajemství, jako bomba, která potřebovala vybuchnout. Dělí nás veliká dálka, ale i přesto jsme se stali nejlepšími přáteli a rozhodně bych ho nevyměnila za nikoho z mého okolí. Ten člověk to má v hlavě srovnané a má srdce na pravém místě. Otevřel mi oči a začala sem se na vše dívat z té lepší stránky. Máme mnoho společných zážitků, zájmů, problémů a vždy si podáme pomocnou ruku. On moc dobře ví, že v mém srdci má a dále mít bude veliké místečko.

Je to můj přítel a největší poklad.

Renáta Jonáková, OA Slaný, 4. ročník
27. 01. 2010, 21:29


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 13. Čtenáři celkem udělili: 65 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát