Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 17. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Když se řekne: ,,PŘÁTELSTVÍ"

Člověk nebo zvíře? Stojí to v zadání? Mým úkolem je charakterizovat osobu, o které si myslím, že je mým nejlepším přítelem? Popsat přátelství? Kdo je vlastně naším přítelem a kdo není?

Ne nadarmo se říká ,,V nouzi poznáš přítele.", nebo ,,Přátelství je jako láska bez křídel.". Je stanoven počet nejlepších přátel? Za svůj dosavadní život jsem moc opravdových přátel nepotkala. Pokaždé se z nich vyklubali podrazáci, kteří vás pomluví za zády, jen co se od nich na pár kroků vzdálíte. Chápu, že všichni nemůžou mít stejné názory na svět, každý si má stát za svým. Ale můžu říct, že nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. Kdysi dávno jsem měla kamarádku Alici a jednu velkou partu. Partu přátel. Ale věci se seběhly tak rychle, že vše skončilo ve zlomku vteřiny. To, co bylo, nelze vrátit zpět. Nikdy nezapomenu na společné zážitky.

Přeci jsem pár opravdových přátel našla, a jsem za ně ráda. Pomůžou mi, když je nejhůř, promluví si se mnou. Takové chvilky jsou k nezaplacení. V tu chvíli je mi hned lépe. Ráda se zasměji v milé společnosti, v kruhu přátel, za které bych dala ruku do ohně. I když se někdy může zdát, že je napořád zataženo, někde přece musí svítit slunce...a proto dávám přednost milým, usměvavým tvářím a hned je den krásnější.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
02. 11. 2009, 15:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 24. Čtenáři celkem udělili: 116 bodů. Průměrný počet bodů: 4.83

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Milan
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát