Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

HIMYM

V dnešní době je filmů více než dost. Ročně přichází do kin stovky, ne-li tisíce nových snímků, které dokáží v člověku zanechat určitý dojem či zážitek. Faktem je, že hitem posledních let jsou seriály. Ať už české, nebo americké. Já osobně jsem se zhruba před dvěma lety stala velkým fanouškem několika amerických seriálů. Mnoho z nich jsem si oblíbila, ale nejvíce mi k srdci přirostl seriál Jak jsem poznal Vaši matku. V originálním názvu How I Met Your Mother, ze kterého pochází i všeobecně známá zkratka HIMYM.

Tento netradiční americký sitcom retrospektivně vypráví o pěti kamarádech z New Yorku a jejich příhodách. Hlavní hrdina a vypravěč Ted totiž v roce 2030 seznamuje své dvě děti s tím, jak poznal jejich matku. Odtud vznikl název seriálu.

Ted se prvním dílem vrací do roku 2005, kdy pracuje na své kariéře architekta, bydlí v bytě s kamarádem Marshallem, studujícím právnickou školu a jeho snoubenkou Lily, která pracuje jako učitelka v mateřské školce. Jejich společný přítel Barney je šarmantní sebevědomý, avšak okouzlující mladý muž, jehož největším zájmem jsou ženy a hraní laserových her. Jeho nezapomenutelné hlášky provází každou epizodu a mnohdy zapříčiní různá nedorozumění, či trapasy. Během první série se Ted zamiluje do atraktivní slečny Robin, která se později stane posledním členem této nerozlučné party trávící spolu veškerý volný čas.

V dalších dílech Ted vypráví skutečné příhody těchto pěti lidí, pro své děti však velmi podrobně. Rozebírá všechny události, které určitým způsobem přetrvaly v jeho paměti celých 25 let. Při jakékoliv story o někdejší přítelkyni si jeho děti naivně myslí, že toto byl konečně ten příběh o seznámení s jejich matkou.

I přes rozchod se stanou ze snoubenců Lily a Marshalla manželé a Barney začne pociťovat více než velké sympatie k Tedově bývalé dívce a vlastní kamarádce Robin. Tedovi se téměř splní sen v hledání „té pravé“ a plánuje svatbu s doktorkou Stellou, avšak jejich vztah ztroskotá kvůli jejímu bývalému manželovi.

První epizoda tohoto seriálu byla odvysílána 19. září 2005 americkou televizí CBS. Do dnešního dne vyšlo 5 sérií, čili 98 dílů a žádný divák zatím ještě nezná onu Tedovu manželku, kterou se snaží představit svým dětem.

Závěr s dovolením přenechám Barneyho slovům: „It’ll be legen….wait for it…..dary! Legendary.“

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Beznosková, OA Slaný, 4. ročník
26. 12. 2009, 00:21


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Pisálek - 01. 01. 2010, 18:29:09
Teda kačen, zaválela jsi:D Ted by z tebe měl radost:D

Adwel - 26. 12. 2009, 14:39:41
Drahá, jako bys mi četla myšlenky :D:) taky jsem to měla původně v plánu...:) krásné:)

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát