Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 28. května 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Mistr SHAKESPEARE a jeho ,,film

Mým nejoblíběnějším filmem je v každém případě Zamilovaný Shakespeare. Scény ze starého dřevěného divadla, nádherné verše a nádherné róby, tím vším je film úžasný. Odhodlání ženy hrát divadlo, i když v té době mohli hrát jen muži. Velká láska, skutečná i sehraná na prknech divadla. Vtip, smutek, smrt, naděje, láska, zoufalství a překážky, tím vším je Zamilovaný Shakespeare propleten. Inspirace, kterou mu dává láska. Inspirace pro všechny díla. Krásná Verona. Hra v trvání  dvou hodin a konec strašlivý a přitom tak krásný. Příběh zamotaný a přesto tak pochopitelný. Důkaz, že láska se dá i zahrát.

Byla jsem uchvácena. Co se Williama Shakespeara týká, je to můj oblíbený autor. Je kolem něj spousta nejasností a možná, že vlastně mým oblíbeným autorem je člověk, který žil ve stejné době a o kterém se nesou spekulace,že napsal on ta dokonalá díla, ať už Hamleta, Romea a Julii nebo jiné. Je Shakespeare jen tím, kdo dělá jméno Christopheru Marlowovi? Kdoví. Každopádně když se řekne jméno Shakespeare a název filmu Zamilovaný Shakespeare, něco mě zahřeje u srdce a vím, že i kdybych se na tento příběh dívala denně, nikdy mě neomrzí.

Doporučuji, abyste se na něj podívali. Obzvláště jestli máte rádi nebezpečí, nadsázku a romantiku. Pokud věříte ve velkou lásku. Ovšem konec není až tak veselý. Podle mého názoru tento příběh happyendem neskončí. Ale nechci vám prozrazovat jak to skončí. Jen vám mohu říci, že stojí za to se na film podívat. Obzvlášť, pokud máte v duši trochu romantična a v srdci nějaký ten verš.

Tak dejte mi film, ve kterém uchvátí vás každý rým. Dejte mi něco, co pohladí mě na duši a dejte mi to, co slzy usuší. Víte, co každá duše vytuší? Že odcházet od Shakespeara se nesluší.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Zamilovaný Shakespeare
Kliknutím zvětšit
Joseph Fiennes, ztvárnil hlavní roli ve filmu, samotného Shakespeara

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
21. 01. 2010, 15:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.99%

Spíše ano
graf

17.44%

Spíše ne
graf

14.36%

V žádném případě
graf

23.21%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1818
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát