Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

FRIENDS

Nejdříve jsou pro vás někým cizím, přijdou vám zcela všední. Postupně ale blíž a blíž poznáváte jejich osudy a příběh odehrávající se v ulicích New Yorku. Pomalu se vám dostávají pod kůži. Když se pak přistihnete, jak sedíte nalepeni u obrazovky a nevědomky držíte palce jednomu z hlavních hrdinů, je s vámi amen! V tu chvíli vás pohltí příběhy šesti rozličných přátel z předměstí Manhattanu.

    Seriál PŘÁTELÉ je něco jedinečného. Deset sérií, deset let s šesticí osob rozličného charakteru. Rachel Greenová v podání Jenifer Aniston, z počátku rozmazlená, zhýčkaná dcera bohatých rodičů. Mezi přátele se dostává vlastně náhodou, když uteče ze své vlastní svatby poté, co si uvědomí, že ženicha nemiluje. Postupně se za jejich pomoci osamostatňuje a vypracovává se k na vyšší pozice. Její postava je charakteristická láskou k nákupům, pořád jistou dávkou snobství ale hlavně naprostou ztřeštěností.

    Vedle Rachel je hned záhy nutné zmínit Rosse, Rosse Gellera. Doktor paleontologie, bezmezně milující nejen dinosaury, ale také Rachel. Jeho láska k ní trvá už od střední školy a nic se na tom nezmění. Vztah mezi nimi vydal na několik dílů a v podstatě se táhne celým seriálem.

Ross, jakožto pan doktor, je velice zvláštní. Zakládá si na spisovné řeči, s oblibou někoho poučuje a radikálně si prosazuje své názory. Se ženami to, pravda, moc neumí, ale každý má to své.

     A pak tu je Rossova mladší sestra Monica, žena s nepochopitelným smyslem pro pořádek, organizaci a přesnost. Na rozdíl od ostatních má nekontrolovatelnou potřebu uklízet a přerovnávat co se jen dá. A nebyla by to Monica , kdybych zapomněla zmínit její neuvěřitelnou soutěživost. Bez problému se nechá vyhecovat téměř k čemukoliv a pak musí vyhrát, ať to stojí co to stojí. V mládí byla silně obézní a rodiče vždy upřednostňovali staršího bratra. Tuto skutečnost nese stále stejně špatně. Její neustále dohady s matkou by rozhodně vydaly také na několik dílů.

     Do pořádné party patří také někdo, kdo má smysl pro humor a kdo si musí za každou cenu rýpnout. Tuto roli zastává Chandler, mimochodem Bing. Nejhloupěji žertuje, když je nervózní a to potom nese až katastrofální následky. Má dokonce úžasnou schopnost vtipkovat právě tehdy, když je to nejméně vhodné. Na svůj smysl pro humor je ovšem patřičně hrdý. Ani on, podobně jako Ross nemá se ženami zrovna dobré skutečnosti. Neodmyslitelně se k němu však pojí Jeniss, nepředstavitelně uječená dáma, která.. No, přinejmenším osobitá.

 

Pokud bychom chtěli tvrdit, že některý z těchto čtyř není úplně normální, musíme nejdříve vzít v potaz poslední dva přátele.

 

Především pak mystická Pheobe Buffetová se smyslem pro všechno již mrtvé, ale i živé nebo údajně převtělené. Měla skutečně pestrý život, v mládí přišla o matku a otec je opustil. Protloukala se životem na ulici a jak sama říká, byla skutečně dobrá. V seriálu pracuje jako masérka. K dalším podstatným údajům o ní patří také fakt, že je vegetariánka, Příšerná zpěvačka a kytaristka a zároveň i skladatelka textů. Po většinu seriálu se nelze nesmát jejím myšlenkovým pochodům a následným reakcím.

    A jako poslední tečka za vším je Joey. Herec, ovšem nepříliš úspěšný. Mnohem lepší je pak v oboru balení holek. Na rozdíl od jeho kamarádů zvládá bravurně zapůsobit na každou dámu, kterou si umane. Krom dam miluje ještě jídlo. V případě, že by si měl vybrat jen jedno, tedy dámy nebo jídlo, raději by se prý zabil. Pravdou je, že pokud mu některá vleze do talíře, je nekompromisní.

 

Tato šestice vás prostě dostane. Jsou totiž tak krásně praštění. Všech deset sérií jsem zhltla během necelého měsíce a pak podruhé, stejně jako potřetí. Pokud ještě nemají čestné místo na vašem seznamu oblíbených seriálů, dejte jim šanci a uvidíte, že mi dáte za pravdu.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
bezkonkurenční banda

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
21. 01. 2010, 16:29


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 33 bodů. Průměrný počet bodů: 4.71

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát