Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Black Beauty

Nedávno jsem si půjčila od kamarádky ze třídy film "Black Beauty". Já nepohrdnu žádným filmem, který je o koních a tak jsem ho hned doma pustila. 

Tento film byl vyroben roku 1994, ale je opravdu okouzlující. Pro nás "koňaře" je jeho příběh takzvaně neuvěřitelný. Vypráví hlavně o ztrátě důvěry k člověku, a jak ji znovu naleznout.

Všechno začíná v Anglii na konci 19.století. Narodí se hřebeček, který se učí obvyklím věcem. Nastane čas odchodu a hřebec se přestěhuje k rodine, která ho pojmenuje Krasavec Beauty. Nežije se mu tam zle, protože rodina je k němu vlídná. Navíc poznává nové přátelé. Poníka Bystronožku a svou budoucí lásku Zrzku. Zrzka se k němu zrovna nechová dobře, ale Beauty se nevzdává. Všechno se změní jednoho dne. Prší a je bouře. Beauty zrovna veze svou "rodinu" v kočáře domů. Když přijedou k mostu, vycítí nebezpečí. Vzpourá se dalším krokům a tak zaměstnanec vystoupí a snaží se Krasavce popohnat kupředu, ale most se rozpadne a zaměstnanec spadne do vody, při pádu se stihne chytit otěží. Beauty ho nezradí a zuby se snaží udidlo udržet. Věrně mu pomůže zpět na souš. Druhý den onemocní kvůli špatné péči kluka, který to s koňmi neumí. Ovšem za nedlouho je zdráv a jeho vztah se Zrzkou a nešikovným Joem se zlepší. Prožívají krásné chvíle dokud majitelka vážně neonemocní. Musí se přestěhovat na venkov  a tak musí prodat Krasavce do jiné rodiny.

Začíná muka. Beauty a Zrzka se dostanou do rukou bohatých lidí, kteří kromě stajníka neberou na koně ohled. Kvůli módě jim nechává přitahovat otěže, aby měli hlavu při tažení kočáru nahoře. To Zrzka dlouho nevydrží a s postroje se vytrhne. Od té doby používají na zápřah jen Beautyho. Zrzku,syn Wexmirelové vezme na překážkový dostih bez přípravy. Zrzka vyhraje, ale nemůže dýchat, neboť jí uhnali. Beauty upadne, když veze domů opilého stájníka s uvolněnou podkovou. Jeho kolena jsou velice odřena a proto ho znovu prodají. U dalšího majitele to také není žádný med. Stejně znovu nastane prodej. Na trhu uvidí svého kamaráda Joa. Ten ho, ale neuvidí. Místo toho si ho koupí muž, který má velice hodnou rodinu a Beauty se i v nepříjemném prostředí cítí šťastně. Při práci potká svou lásku Zrzku. Okamžitě začně reagovat, ale Zrzka nejeví žádný zájem. V jejích očích je vidět smutek a bolest, je pohublá a bez chuti do života. Ta dříve plná energie už nemůže. Další den jí uvidí mrtvou. Rána do srdce mu přijde, když ho musí i jeho nynější majitel prodat.

Myslel si, že je v dobrých rukou, ale pekař ho nutil tahat těžké náklady. Po dvou letech už nemohl a lehl si na zem. Pekař ho dal znovu k prodeji. A pak se to stalo. Na trhu byl Joe. Nepoznal ho, ale když se chystal k odchodu Beauty na sebe upozornil. Joe odstranil kštici z jeho čela a uviděl jeho bílý odznak. Koupil ho a už nikdy neprodal. Beauty tak dožívá krásný zbytek života a vzpomíná na chvíle trávené se Zrzkou a Bystronožkou.

Celý příběh je vyprávěn z pohledu tohoto krásného hřebce. Velice mne ten film dojal! 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
...
Kliknutím zvětšit
Beauty
Kliknutím zvětšit
hodný majitel.

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
19. 02. 2010, 20:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát