Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vyšší princip

Mám spoustu oblíbených filmů, které mě dokáží potěšit pokaždé, když se na ně podívám. Od Zelené míle, přes Moderní popelku po Gotiku. Žádný z nich ve mně ale nedokázal vzbudit takové pocity jako film Vyšší princip.

Není to žádná hollywoodská komedie, u které přesně víte, co se kdy stane a jak dopadne. Není to ani přehráváný akční film. Nejde o film jako je například Pearl Harbor, který zamlčuje důležité skutečnosti. Film Vyšší princip vznikl, díky povídce Jana Drdy, podle které byl také natočen, i když si autoři přidali pár detailů.

Na tomto filmu se mi líbí, že nezamlčuje žádné informace, ukázal věci tak, jak doopravdy byly. Dokázal připustit, že v době heydrichiády byli i v protektorátu lidé, kteří škodili druhým lidem, stejného národu, ať ze zášti, či z jiného důvodu. Líbí se mi na něm to, že nám dokázal ukázat, že i v těžkých dobách žili a stále žijí hrdinové, kteří se nebojí ukázat svůj názor a přesvědčení, i když za to mohou zaplatit i životem, že kolem sebe stále vidíme lásku a přátelství.

Poprvé jsem tento film viděla v 9.té třídě, v hodině českého jazyka. Přiznám se, že jinak bych se na něj asi nekoukla.

A i když se mi tento film velmi líbil, znovu se na něj asi v blízské budoucnosti nepodívám. Vzbudil ve mě totiž tak velké emoce, že mě to až vyděsilo. Když vidíte tu bezmoc lidí  v této době a začnete si uvědomovat, že se něco takové mohlo stát, že umírali lidé jen kvůli hloupostem, cítite se naprosto špatně. Máte touhu to změnit, ale minulost se bohužel měnit nedá.

Film Vyšší princip je něco, co by měl každý alespoň jednou viděl, aby pochopil. Tímto bych chtěla vzdát poctu Janu Drdovi a autorům filmu, ale zároveň bych chtěla i projevit svou lítost nad všemi obětmi války.

Jasmin Ježková, Gymnázium Slaný, 1. ročník
21. 02. 2010, 21:30


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 16 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát