Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pohádky na dobrou noc

  ,,Kačerov jak hurikán...“ kdo tuhle písničku nezná, je naprostý ignorant pohádek. Pohádky jsou mojí každodenní náplní, ať už to je večerníček s Štaflíkem a Špagetkou, nebo celovečerní film Kung Fu Panda. Animáci mě ovlivňují od malička. Vyrůstala jsem na My z Kačerova a Chip a Dale.

Pohádky mají své kouzlo. Nikdy jsem nemusela přemýšlet proč kačer Donald nenosí kalhoty, ale když vyleze ze sprchy, tak má kolem pasu ručník. Nikdy mě nenapadlo, že to nejde dohromady. Ale teď? Přemýšlím nad hloupostmi než abych nesmyslnost pohádek, která je dělá právě tak krásnými, přehlížela. Proč jsem se dívala na tučňáka Pingu, když jsem nikdy nevěděla co si povídají? Je to tučňáčí jazyk? Jako malá jsem si myslela, že umí cizím jazykem, který je hrozně složitý na pochopení, ale když se mě mamka zeptala jestli jim rozumím, tak jsem přikyvovala a v duchu si říkala, že prostě na ten trik „cizího jazyka“ jednou přijít musím. Maminka se mi vždycky smála a já nechápala proč.

Na večerníčky jsem se každý den těšila, nejvíce na Krkonošské pohádky, Trautenberk byl prostě mou oblíbenou postavou. Zlobil a Krakonoš ho pokaždé potrestal. Kam zmizel Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, Malá čarodějnice s Abraxasem, Štaflík a Špagetka, Maková panenka s motýlem Emanuelem, pejsek a kočička, víla Amálka, Dášenka, Maxipes Fík s Ájou, včelí medvídci... a mohla bych pokračovat hodiny a hodiny dále. Proč takové pohádky vymizely? Místo nich dávají pohádky kde si animáci nadávají sprostě, mlátí se a střílí po sobě pistolemi. Kam zmizela ta nevinnost? Je jiná doba? Je s prominutím hnusná doba! Ráda se podívám na Futuramu, Griffinovi a Simpsonovi, ale malým dětem bych je nedoporučovala. Blender z Futuramy má nevymáchanou hubu, malý Stewie z rodinky Griffinů chce zničit svět a o žlutých Simpsonech ani nemluvím.

Ale musím se přiznat, že mě nikdy nelákaly princezny. Ale teď? Proč se nestát princeznou a žít si svůj pohádkový sen?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Večerníček na koni

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 18:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 38 bodů. Průměrný počet bodů: 4.75

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát