Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Titanic

Proč jsem si vybrala právě tento film? Je spoustu filmů, které se mi líbí, jako např. Bez dcerky neodejdu, Jedna ruka netleská, Madagaskar a mnoho dalších, ale film Titanic jsem si vybrala proto, protože je plný napětí, lásky, romantiky, přetvářky, škodolibosti, závisti, zoufalství, štěstí zkrátka všeho, co zaujme a hlavně je to film podle skutečné události. Mám ráda filmy, o kterých vím, že zachycují skutečnost.

     Myslím si, že nemusím vyprávět o čem Titanic je. Všichni tento film jistě dobře znáte. Je pro mě fascinující dívat se na začátku filmu na tu obrovskou loď. James Cameron dokázal tento film natočit absolutně věrohodně. Nehledě písniček, které se proslavili právě díky tomuto filmu. Líbí se mi nejen záběry uprostřed filmu, ale zvláště úchvatný je konec. Viděla jsem tento film nejméně stokrát a stále se zadrženým dechem sleduji, jak ledová voda Atlantského oceánu zatopuje další a další kajuty. Tato obrovská loď jménem Titanic nevydrží nátlak, a proto se zlomí. Je děsivé sledovat, jak ti nebozí lidé padají do ledové vody, ten strach, ten děs, ta hrůza v očích herců mě přivádí do hrozného stavu. Tentokrát se nemůžu utěšit slovy: je to jen film. Je to doopravdy! Oni ti lidé opravdu byli a zažili tu hrůzu! Stalo se to a to je na tom to nejděsivější. I když sedím v teplém pokoji, snažím se vcítit do chudáků, kteří si toto peklo prožili na vlastní kůži. Jak jim asi bylo?!

     Tuto tragickou událost zvýrazňuje kvetoucí láska mezi Jackem a Rose. Bohužel Jack je chudý, nemůže Rose nabídnout nic než sebe. To jí ovšem vůbec nevadí. I když je zvyklá na přepych, kterého se jí dostává díky jejímu snoubenci, beznadějně se do Jacka zamiluje. Jelikož pochází z vyšší vrstvy, je těžké pro ostatní přijmout, že se s takovým „ubožákem“ vůbec zahazuje. Ona však nedbá na jejich rady, příkazy a výhružky a veškerý volný čas tráví s Jackem. Právě o to je smutnější konec, kdy v ten osudný den Jack umrzne v ledové vodě a ubohá Rose se zachrání. Musí se tedy vyrovnat se ztrátou své největší lásky.

     Titanic se potopil roku 1912, kdy plul z Evropy do Ameriky. Zahynulo zde přes 1 500 lidí. Film zrežíroval James Cameron, byl oceněn 11 Oscary a hlavní roli ztvárnili Leonardo DiCaprio jako Jack a Kate Winslet jako Rose. Tento famózní film mě vždycky dožene k slzám.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Helena Kalašová, OA Slaný, 2. ročník
10. 11. 2009, 10:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát