Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Seriálové sny.

Ležíte v posteli a převalujete se. V každé poloze vydržíte asi taky deset vteřin, než zjistíte, že tady vás něco mačká, a že takhle prostě ležet nemůžete. Zaujmete teda pozici lepší, výhodnější pro vaše kvalitní a rychlé usnutí. Nic. Je vám horko a vsugerujete si, že honem honem potřebujete na záchod. Rozsvítíte v koupelně...a tím je to zkažené. Z vlastní zkušenosti vím, že jakmile rozsvítím, neusnu. Přece jen si na ten záchod dojdete a pak se trošku zchladíte studenou vodou. Uléháte do postele a pokračujete ve svém převalovacím maratonu, až samým vyčerpáním usnete. Uf.
    Po takto strávených hodinách v posteli zpravidla nemívám hezké sny. A naopak, když jsem unavený a usnu hned, zdají se mi ty nejkrásnější sny. Stává se mi, že jsou takové seriálové. To, co jsem nedokončil včera pokračuje zítra. Zvláštní. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel.
V mých nejkrásnějších snech převažuje tyrkysová a zelená barva. Příjemné uklidňující barvy, asi takové, jako když v létě ležíte na louce a nad vámi je modrá obloha. Ale v mých zlých snech je plno černé a červené barvy. Jako v pekle.
    Stalo se vám někdy, že se vám sen opakoval? Mně mockrát. Hlavně ty zlé se opakují. Netuším proč. Je tma a já jdu po poli. Někde v dáli hoří les a mě to neznepokojuje. Zřejmě proto, že ten sen už znám. Pak se najednou otevřou stodoly a z nich vyjede spousta traktorů a kombajnů. Vydávají neskutečně hlasité zvuky a míří na mě. Najednou jsou všude kolem mě a za nimi mizí všechen prostor. Najednou se octnu jen na malém kousku hlíny a kombajny se svými zvuky jsou kousek ode mě. A v tu chvíli se většinou probudím. Vzpřímím se jako Karel Gott v reklamě na Slavíky a otřu si zpocené čelo. "To byl teda sen." Narozdíl od mistra je můj zlý sen strašidelnější a neprobíhá v divadle.
    Zkoušeli jste někdy nahlédnout do snáře? Mně to přijde jako blbost a nefunguje to na mě. Pokud se to někmu líbí a vyžívá se v tom, tak mu nebráním, ale prosím vás, nenuťte mi to.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
24. 11. 2009, 08:15


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát