Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Sebejistá slečna

Občas říkávám, že blbce ze sebe dovedu udělat sama a tak ať se o to ostatní ani nepokouší. Někdy se mi to ale povede více než výrazně. Podobně jako koncem podzimu.

 

Prudce se ochladilo a tak jsem hledala zimní bundy. K mému nepříjemnému zjištění byla oblíbená bílá bunda slušně řečeno jako prase. Poté, co jsem celý den chodila v neoblíbené, černé bundě, jsem druhý den ráno s nadšením sahala do koše s vypraným prádlem pro mou bílou krásku.

 

Cestou do Kladna, kam jsem jela nakupovat, na mne v autobuse všichni se zájmem koukali. Říkala jsem si spokojeně, že nejen mně se má krásná, výrazná bunda s puntíky líbí. Je to příjemný pocit, když se na vás lidé usmívají a vy víte, že vám to v daný den vážně sluší.

Když si i osoby ženského pohlaví začaly pošuškávat, připadala jsem si dobře.

 

A to už tak bývá, že když člověk vyzařuje pozitivní auru a sluší mu to, chce si to nadmíru užít. Chodila jsem středem ulice, s hlavou vztyčenou o něco více než obvykle. I cestou zpět se lidé otáčeli. Dnes mne tak trochu napadá, že v rámci příliš vysokého sebevědomí lidé slepnou.

 

Nicméně mi všechno došlo až doma. Minula jsem zrcadlo a mile se na sebe usmála. Jen co jsem došla do chodby, málem jsem se srazila s mamkou (asi zaslepena svou vlastní krásou). Jen pád zpátky do reality byl značně tvrdý. Mamka se mi totiž začala smát a já na ni nechápavě koukala. Vrcholem jejího projevu byla věta:

„A můžeš mi říct, ty krasavice, proč se po světě promenáduješ s tátovou ponožkou na zádech?“

Přičemž záhy propukla v hurónský smích. Škodolibá to žena! Nicméně měla pravdu. Na suchý zip se mi přilepila tátova pracovní fuska. Přesto, že byla vypraná, nevypadala nikterak vábně. V tu chvíli bych nejraději celý ten den vymazala ze svého kalendáře. Taková ostuda. A já jsem se ještě promenádovala pyšná na svou přirozenou krásu. Inu, je umění ze sebe spolehlivě udělat blbce.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
31. 01. 2010, 23:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát