Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 18. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kdybych tak ulovil Ježíška.

    Do kolika let vlastně děti věří na Ježíška? Těžká otázka. Někomu to sladké tajemství vyzradí starší sourozenec už v útlém věku, jiný naopak nepřestává věřit nikdy. Přesně si nepamatuji, kdy jsem ztratil veškeré iluze a dárky začal nakupovat taky, ale vím, že něco tušit jsem začal ve druhé třídě. Ve škole jsme si ozdobili stromeček a paní učitelka nám řekla, ať každý přinese svým kamarádům dárky, dáme si je pod stromeček a společně rozbalíme.
    No moment – dárky snad nosí Ježíšek, tak proč bych je měl nakupovat? Bylo mi to divné, ale dárky jsem koupil a přinesl.
    Další můj zážitek s objevováním existence Ježíška byl asi v deseti letech. To jsem definitivně ztratil všechny představy. Mladší bratr, který v té době chodil tak do první třídy, chtěl konečně rozlousknout ten oříšek, zda nosí dárky Ježíšek, nebo někdo jiný. S tátou jsme tedy do pokoje se stromečkem dali kameru, zapnuli ji a čekali. Trošku svérázný způsob.
    Bohužel jsme se nedozvěděli nic. Někdo kameru vypnul, naaranžoval dárky, rozsvítil světélka a opět ji zapnul. Kdo to asi byl? Že by Ježíšek?
Uznejte, že by to byl velký úlovek – natočit Ježíška, jak dává dárky pod stromek. Bohužel jsme ho nenahráli, takže se žádný úlovek nekonal.
    Zvláštní je, že jsem si, zřejmě vlivem sdělovacích prostředků, reklam a výloh, kde byl Ježíšek prezentován jako boubelatý pán s vousy a knírem, jedoucí na saních tažených soby, představoval Ježíška právě takto. Žádný malý klučina prostě oděný do hnědých hadrů. Ne. Klasický americký Santa-Claus.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
26. 11. 2009, 12:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Leoš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát