Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 18. února 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Fantazie

Mojí největší ztrátou, byla ztráta iluzí. Mým největším nálezem byla fantazie.

V hlavě hučí desítky myšlenek... nemohu jim uniknout. Prozatím ale zvládám odsunovat je do pozadí a nedát najevo to, co si právě myslím. To skoro zavání intrikami. Na něco myslím, ale vypadám, jako když nedokážu zakrýt myšlenky na jinou věc.
Odsunu je na pozadí a v popředí mi vyraší třeba Ciarin a její sestra Irja. Jenom fantazie. A tohle jsou dvě děvčata v mé fantazii, jež je zapsána do slov a vět.
Jako malí jsme měli nejrozvinutější fantasii. Dokázali jsme se na hodiny zabavit s panenkami a autíčky, utápět se ve vlastních představách. To nejcennější mám již od začátku. Ale o to víc si toho možná vážím.
Bez fantazie bych zešílela. Kdybych nedokázala myslet na obrazy a smyšlené příběhy, asi bych nedokázala přežívat s takovou grácií. A to ta momentální grácie žití není příliš vysoká.

S jakou lehkostí lze v duchu tančit, tančit, tančit! Odsunout vše do pozadí, jako šedou výmalbu a  spokojit se s naivitou, kterou si namlouvám. Že to není zdravé? Podívejte se na sebe, lidi! Kde bychom byli, bez namlouvané naivity? Což to vadí, když tomu vlastně ani nevěříme a jenom se tím pročišťujeme hlavu..?

Mým největším nálezem byla myšlenka, že o fantazii mě nikdo neokrade. Že pokud nechci, tak nezmizí s hračkami pod postelí. Že se vrátí kdykoliv jí zavolám. To je můj nález.


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
S fantazií lze v mysli vytvořit cokoliv. Cokoliv...

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
24. 11. 2009, 14:48


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Patrik
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

14.21%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1344
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát