Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 2. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Střezte se "ixek"

Matematika je velice zajímavý okruh (samozřejmě nejenom) školních předmětů. Vskutku věřím, že na tvářích žactva žádný jiný předmět nevykouzlí tak nádherně nechápavý pohled. Oči jsou „jak tenisáky“, brada poraženě klesá a v myšlenkách se honí myšlenky plné zmatení, nechápavosti a v těch lepších případech ještě zoufalé snahy něco pochopit.

Matematika je bezpochyby jeden z nejdůležitějších předmětů, společně s jazyky. Proto jenom málokdo při hodině matematiky kouká z okna na padající sníh a nebo poletující ptáčky (dle ročního období) a všichni sedí, zírají na tabuli, snaží se udržet svůj organismus v bdělém stavu a pochopit. Proboha, co je to funkce? Vím to, nechápu to. Vysvětlete mi někdo, proč si musím přeskládat slovníček, když funkce pro mě byly možnosti mobilu. Cože, x, y? Cože?!

Závistivý pohled brousí po třídě a hledá tu tvářičku, které buď svítá a nebo se ulehčeně usmívá, protože narozdíl od ostatních chápe. Chápání – to je kámen úrazu.

„Jó, já to chápu!“ prohlásí kdosi po větách učitelky se zjevným nadšením. Pomalu nastupuje i vztek.

„Já teda ne,“ ozve se všeobecné brumlání.

Jsem v matematice čistý dvojkař. Má dvojka na vysvědčení je vždy poctivá a nezvratitelná. Ale na gymnáziu se to jistě o stupeň až dva změní.

Tedy – většinu pochopí, logicky odvodí. Ale jinak je na matematiku neuměl, který pravidelně na opravenou písemku zírá zcela nevěřícně.

„Základem je vzorec! Zapamatujte si vzorec, dosaďte! ,y = ax + b´! Co je na tom tak těžkého?“

„No, to by jste asi nepochopila, paní učitelko.“
Podstatou hodiny matematiky je, že se celou hodinu trápím, že to nechápu, před koncem hodiny mi svitne a do příští hodiny to zapomenu. To je krutý nezvratitelný fakt, který nenapraví sebelepší učitel, jakým bezesporu naše paní třídní je.

I kdybych se učila, je to na nic. Já to prostě do deseti minut znovu nechápu. Ale stačí jeden zápis na osvěžení a možná to pochopím znovu. Matematika je hrozný koloběh. Všechno vychází ze všeho a okamžitě jak něco zapomenete, tak jste v háji. No, a já asi prostě ráda chodím do lesa…

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Spoustě lidí zcela jasné... Mně teda ne.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
26. 01. 2010, 18:04


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Jarmil
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát