Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dívejte se dobře a važte si i toho mála, milánkové!

Křída, ta skřípavá bílá věc. Nepěkný hranatý předmět zanechávající stopy chtěné, ale i nechtěné. Houba na tabuli, zapáchající odpudivost v rozkladu. Následně pak obdobně vyhlížející hadr a již dlouhou dobu nefunkční stěrka, také na tabuli.

 

Další v pořadí je pak tabule samotná, šedočerné barvy, místy již oloupaná. V případě naší třídy dokonce z části nepoužitelná. Nelze pochybovat o neoblíbenosti těchto předmětů. Tajně sníme o prostorné bílé tabuli na fixy a magnetickém mazátku.

 

Zajdu-li ale o něco více do hloubky, ocením jiné předměty. Například takové závěsy. Zdánlivě nedoceněné, leč více než hodnotné. Co na tom, že jejich vyšisovaná, hnědá barva nenavozuje dvakrát příjemnou atmosféru,  co na tom, že materiál zrovna neláká k dotyku. Nerada bych bez těchto doplňků sedávala ve třídě, zejména pak za slunných dnů, kdy paprsky ostře pronikají velkými okny a znesnadňují nám vzdělávání.

 

Nesmím také ve výčtu mých oblíbených předmětů zapomenout na židle. Nejsou sice polstrované, ani jinak uzpůsobené k zpříjemnění věčného sezení, avšak představa posedávání kupříkladu na zemi, konkrétně na lině, které nebývá až tak často vytíráno mě docela děsí.

Není nutno dodávat, že lavice také respektuji.

 

Jakožto čistotné děvče bych více než ráda uvedla mezi oblíbené i umyvadlo, brání tomu ovšem několik závažných faktů. I přes velice výrazný a do očí bijící nápis ŽLOUTENKA nejsou paní uklízečky s to umyvadla patřičně umýt, a tak za většiny situací nejpozději ve středu kolem poledne umyvadla kvetou, vyhlížejí z nich vlasy různých délek i  barev a podobně. Jsem tedy nucena označit umyvadla jakožto předmět neoblíbený.

 

Kdybych tímto způsobem pokračovala, nevím, kam až bych došla. Konstatuji tedy, že mým, bez pochyby nejoblíbenějším předmětem ve škole je svačina, a to v jakémkoli poživatelném množství.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
02. 02. 2010, 19:54


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 11. Čtenáři celkem udělili: 39 bodů. Průměrný počet bodů: 3.55

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Betka.Dyckova - 18. 02. 2010, 17:54:08
Krásně napsané :). A myslím, že se pomalu začínám bát na ten gympl jít :-D

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát