Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 7. prosince 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Peklo na zemi

  Vždycky jsem si myslela, že peklo plné čertů a ďáblů existuje jen v jiném světě, v pohádkovém světě, nebo někde pod zemí. Někde, kde se prohání malí čertíci, zlobí Lucifera, tahají ho za ocas a střílí mu prakem na rohy, prostě jako naše dnešní děti zkouší trpělivost dospělého.

Pomaloučku, polehoučku mi dochází, že jsem se mýlila. Peklo je i na zemi a poslední dobou se v něm smažím dvakrát týdně, přesněji řečeno nemám ráda dny pojmenované úterý a pátek.

Na základní škole si mě spolužáci dobírali, že jsem tužkoprt. Šprt, který všechno ví, a teď? Z moudré sovy se stal hloupý osel. Kam mé vědomosti odchází? Kdybych se aspoň opíjela v nadměrném množství, tak bych mohla říci, že alkohol mi sežral mozek, ale to není pravda. Kde mám hledat pravý důvod? Je nějaký důvod proč se ze šprtky stane blb?

Kde jsou ty časy, co jsem usínala s úsměvem a zdály se mi krásné sny? Proč teď usínám nad učebnici? To by mi zase ani tak nevadilo, ale kdyby to bylo aspoň znát. Šprtám se celý večer a přes noc se to vykouří z hlavy. Když se vyhrabu ze špatné známky z jednoho předmětu, tak na mě skočí druhý, v kterém jsem na tom ještě hůř. Pak už jen záplatuji a záplatuji a známky se postupně bortí všude. Ach, ty krutý světě. Měla bych se bránit pěstmi? Pravá, levá. Bum, prásk. A nic!

Nikdy jsem neměla s tímto předmětem problémy, patřil mezi mé oblíbené, dokonce jsem ho i doučovala. A teď? Měla bych zalézt někam do temné komory a třást se strachy z nadcházejících strastiplných hodin, kdy nervozitou okusuji všechny tužky, které se mi dostanou pod ruku? Kdy mi zase zazvoní na hodinu? To můžu říct bohužel přesně, v úterý. Už se opravdu těším, až budu odpočítávat každou minutku do konce hodiny, jen co mi ten předmět začne.

Proč se musíme učit cizí jazyky, když jiné státy, ani nevědí, kde leží Česko? Proč máme znát takových slovíček? Proč se musíme učit nespočetně časů, když v češtině máme jen tři? Proč mě musí týrat zrovna angličtina, kterou jsem kdysi milovala?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Co myslíte... usmaží si mě na konci školního roku tento sympatický fešák?

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
27. 02. 2010, 09:31


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ambrož
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.73%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2238
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát