Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Italština - můj vytoužený jazyk

Ciao, Grazie, amo. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo přemýšlet o jazyku jako je Italština. K čemu tento jazyk, když už se učím Angličtinu a Ruštinu? Včera mi prostě něco přelétlo přes nos.

Když mi jeden kluk vyprávěl o tom, jak moc ho Anglický jazyk baví, když jsem viděla jak mu jde, zatoužila jsem tohle dokázat také.

  No, ano, ale vždyť Angličtina už je pro mne ohraná. Jednou jsem začala špatně a už se to táhlo do konce. Okamžitě se mi tedy zalíbila představa jak se učím mluvit Španělsky, Francouzsky nebo Italsky. Italština vyhrála mé kruté losování. No, jenže je tady háček. Jak se mohu tento jazyk naučit, když nemám nikoho, kdo by mne doučoval?

  Vymyslela jsem to jednoduše, budu si věty překládat pomocí slovníků a překladačů, ačkoliv takovýmto věcem se nedá věřit. Italština se stane mým oblíbeným, domácím předmětem. Naučím se všechny věty, které budu chtít a zároveň se nebudu bát, že dostanu špatnou známku. Třeba svůj ,,talent" projevím, až budu mít možnost tento jazyk studovat. 

Možná blázním, ale Italština mě na tolik okouzlila, že se to chci učit i v těchto podmínkách. Těch pár vět, které jsem přeložila je obtížné naučit se. Ovšem není divu, pro někoho kdo od třetí třídy slyší jen Angličtinu.

Italština se stala mým vysněným jazykem, a já to chci dotáhnout do konce. Za jakoukoliv cenu. Chci si dokázat, že všechno půjde, když si budu věřit a zapojím svůj ,,líný" mozek. Co já vím, třeba se jednou rozhodnu, že pojedu k moři - zrovna do Itálie.

A proto - Mi scuse, ho intenzione di imparare l'italiano. (Omluvte mne, jdu se učit Italsky.)


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Opravdu se tu třeba jednou objevím..Italština se mi tam bude hodit..
Kliknutím zvětšit
vlajka..

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
10. 03. 2010, 19:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát