Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 26. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Tak prý ne!

Už jsem zde psala, že krásný Český jazyk je mým oblíbeným předmětem. Ale časy se mění a s ním i názory, které mám na věci. Do konce prvního pololetí jsem se těšila s každou hodinou výuky, ale to se nyní změnilo v peklo, jediné co mě udržuje takzvaně nad vodou, je sloh.

Naše třída si asi z ničeho nic začala uvědomovat, že devátý ročník pomalu končí a naše cesty se pomalu rozchází. Smutnit je předčasné a tak se to musí pořádně rozjet. Naše třída se začala měnit v ďáblíky, kteří mají své touhy vyrušovat. Čím více začínají bláznit, tím více začínáme psát písemky.

Musím se tomu smát, ale co má chudák naše paní učitelka dělat? Jiné řešení než písemky asi nejsou, ale očividně to na nás nezabírá. Polovina třídy si to pěkně zavařila a propadá, díky neposedným hormonům.

Nevím co si mám myslet o takové věci a co mám dělat, když se v tom začínám utápět.Jen doufám, že se mi to podaří opravit. Musím si, ale postěžovat, od první třídy se něco učíme a najednou je to jinak. Paní učitelka nás na naší hloupou otázku proč jen odsekne tím, že prý nastala změna a je to jinak. 

Má dříve oblíbená a docela dobře známkovaná Čeština se změnila v úplnou katastrofu a mám co dělat, abych se držela. Rozhodně to není lehké, protože tolika výrazů se musíme naučit. Nemluvím ani o literatuře, kde se musíme učit doslova životopisy spisovatelů a o to víc jejich stovky děl. Občas už to všm přetéka přes hlavu a jak jinak na to reagují, než- li, že začnou provokovat.

Snad se u nás ta situace opět uklidní a já se budu na hodiny těšit, ale o tom asi mohu jen snít. 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Ach, ty jazyky..

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
01. 04. 2010, 23:27


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Alexandr
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát