Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Sauve-toi,si tu peux (Zachraň se kdo můžeš) francouzština útočí

 Utíkejte! Pryč! Je tu další hodina francouzštiny.

Bonjour!
Když jsem přišla na gymnázium poprvé, mohla jsem si vybrat jazyk, který se budu chtít učit. Samozřejmě, že to byla moje vytoužená francouzština. Ten jazyk jsem milovala, ale neuměla jsem ho. A tak jsem neváhala a zvolila prostě a jednoduše z nabídky jazyků, jazyk francouzský.

Když do třídy vešla první den paní profesorka, ptala se nás, proč jsme si francouzštinu vybrali a každý odpověděl jinak. Někdo, že na vybranou neměl, protože mu to přikázali rodiče, jiný zase toužil po tom, umět tuhle řeč. A jak už to chodívá, i ten kdo jí opravdu touží studovat, někdy zjistí, že tudy cesta prostě nevede. Ale to se mně naštěstí nestalo. Francouzštinu miluji a hodlám se dál rozvíjet a pokračovat v ní. Nevím, zda je to pouze tím jazykem, ale vím určitě, že vřelý a vstřícný vztah studenta s profesorem je pro studia hodně důležitý. A tak jsme dostali profesorku, kterou jsem si během chvíle velmi oblíbila. Několikrát mi moc pomohla v těžkých chvílích a co je nejdůležitější? Přiměje nás se to prostě naučit. V hodinách je vtipná a žádným způsobem nás nestresuje.

A tak si myslím, že když nás má nějaký předmět bavit a stát se naším oblíbeným, je k tomu potřeba chtít, ale hlavně vycházet s profesorem. Když se v hodinách nudíme a myslíme na to, jak budeme odpoledne lítat venku nebo dělat různé jiné věci, nikdy k ničemu nedospějeme. Proto je velice důležité, aby profesor ,,uměl učit" byl vtipný, vstřícný, milý,zároveň však také přísný a autoritativní. A aby dokázal donutit studenta svými slovy k rozvíjení se. Ale je to i v nás. I my musíme chtít a když nechceme, nepřinutí nás nikdo a to je naše největší chyba.

Hodina francouzštiny končí.

Au-revoir

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
05. 11. 2009, 15:00


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

avlez - 05. 11. 2009, 17:40:55
Milá Květo,zřejmě mluvíš o jiné paní profesorce,než která učila nás. Ale zřejmě má každý svůj názor,já se s tvým moc neztotožňuji.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát