Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Humanita, humanita....

Většina lidí nemá ráda školu. Vím že jsem asi divná, ale musím se svěřit, že mne škola baví. Ne sice, že bych si se svojí třídou nějak zvláště rozuměla, nebo milovala všechny učitele, či snad byla nedej bože ranní ptáče, ale ve škole najdu smích a poznání, což jsou věci velice cenné.

Mezi moje nejoblíbenější hodiny patří jednoznačně humanitní předměty. Ne, že bych měla výtky proti matematice a fyzice, ale přes všechno porozumění těmto předmětům mě to k nim netáhne. A musím se přiznat, že chemie je můj úhlavní nepřítel. Naštěstí je jenom dvakrát v týdnu.

Jazyky u mne vedou. Nejenom proto, že jsou to místa, kde si s předmětem rozumím, ale vím, že o češtinu a angličtinu mě vždycky přemůže smích a to je příjemné. Samozřejmě, konverzovat v angličtině mě baví, ale to není nic proti českému jazyku. Ať už je to mluvnice, sloh a nebo dokonce literatura (čtu až moc ráda, ale člověk se na tenhle předmět musí učit), tak jsou to nade vše úsměvné hodiny. Nejenom díky paní učitelce, skoro stejně velký podíl na tom má také můj soused v první lavici. A čeština je výjimečný jazyk, v němž je pro mne čest psát, což je nejdůležitější.

Potom jsou tu hodiny dějepisu. Všechny ty skupinové práce a podrobnosti o tom, co se dělo mám moc ráda. Dozvím se většinu toho, co mne zajímá a to dává naší paní učitelce velké plus.

A nakonec je to hudební výchova. Asi by mne nezaujala, ale hraji na kytaru a ráda objevuji nové hudební směry a obzory, díky čemuž jsou pro mne čtvrteční odpoledne docela silným zážitkem. Pokaždé, když ve čtvrtek přijdu ze školy, zasednu ke kytaře.

Tolik k tématu ne úplně nepodstatné školy.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kytara

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
08. 11. 2009, 15:56


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 12 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Andrea37 - 08. 11. 2009, 19:44:16
Díky, Běto,doufám, že se budeš vždy usmívat po mých hodinách...

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát