Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vítej na planetě Zemi aneb Dopis mimozemšťanovi

Přesně nevím kam bych tento článek zařadila, tak to zkusím sem...

Ahoj B2Y3Q7Z,

nedávno jsem se dozvěděla, že nás navštívíš. Všichni jsme byli nadšeni tvým rozhodnutím a právě mně se dostala ta čest přivítat tě.

Vím, od té doby, co jsi poprvé přiletěl na planetu Zemi, uplynulo už mnoho času. Zvířata, která tu vládla kdysi, už dávno vyhynula. A mnoho věcí se změnilo.

Chtěla bych Tě tedy tímto dopisem předem připravit na věci, které uvidíš a na situace, do kterých se můžeš dostat.   Tak především jsme to my - lidé, o kterých se musíš něco dozvědět. Ačkoliv vím, že o nás máte spoustu informací. Jsme tvorové velice vyspělí a inteligentní. Jsme vládci této planety. Samozřejmě můžeš namítnout, že kdybychom byli alespoň z části tak vyspělými, jak o sobě tvrdíme, nikdy bychom nenechali zajít věci tak daleko. Nikdy bychom nedopustili věci, jako jsou války. Nezabíjeli jeden druhého pro přesvědčení nebo pro kousek země. Mohl bys dokonce tvrdit, že to, jak se jí snažíme rozkopat je zotročování naší planety. Protože když kousek země ohraničíme čárami a cedulemi, neznamená ještě, že nám patří.

Řekl bys, že kdybychom byli těmi nejiteligentnějšími, jak tvrdíme, pochopili bychom, že to jsme my, kdo patří Zemi, která může okamžitě rozhodnout o našem osudu. Ale drahý B2Y3Q7Z, díky své návštěvě již brzy pochopíš, že vášně a city jsou nám vlastní, a ačkoliv nás mnohdy nutí dělat otřesné věci, mohou i za věci dobré. A my obyčejní lidé se opravdu snažíme být dobrými. Z počátku bude pro tebe jistě velmi těžké porozumět. Přeci jen pocházíš z jiné planety, kde ve všem vládne naprostý pořádek. Kde žádný zákon nedopustí válku ani hladomor a kde všechny nemoci byli již dávno vymíceny. Ale také z místa, kde pravidla vládnou všemu, kde všechno má svůj řád. I vy sami, vaše životy takové jsou, a proto jste až doposud nepoznali kouzlo okamžiku, citu nebo emoce.

Ano, jsou to ty věci co ničí náš svět. Ale zároveň ho činí krásnějším. Činí ho lidským. Až přiletíš, ukážeme Ti krásu velehor i pralesů, ale uvidíš i vykácené lesy. Ukážeme Ti jak žijeme, milujeme, ale také, jak nenávidíme. Takový je náš svět, svět plný protikladů, které jsou nutné, jak již brzy pochopíš. Jsou nutné, protože jen díky těmto rozdílům dokážeme rozeznávat jaké věci jsou. Bez ošklivosti není krása, stejně jako bez válek není mír. A bez protikladů by bylo vše stejné. Ani dobré, ani špatné.

Vím, že ty v takovém světě žiješ. Tam všechno funguje dobře, podle plánu a jistě je to pro tebe ten nejlepší svět. Tak jako pro mě ten můj.

Věřím, že neztrpkneš na náš svět a zůstaneme příteli. Kdo ví, možná se Ti zalíbí východy jednoho slunce, vůně lesů nebo snad záře velkoměst a zdržíš se o trochu déle. Prozatím Ti B2Y3Q7Z popřeju šťastnou cestu. Ať tvůj let proběhne hladce a dostane se Ti zde vřelého přivítání.                                 

 S pozdravem za celé lidstvo

Klára Dundrová, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
02. 01. 2010, 12:02


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát