Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 17. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

?

I když často tvrdím, že bych žila kdekoliv, jen né tady, jsem ráda češka. Jsou chvíle kdy nechápu maminku, že se již dávno nepřestěhovala, ale jsou také chvíle, kdy jsem ráda, že tady žijeme. Jsme sice malí, nemáme tolik vymožeností jako jiné země, ani možnost komunikovat s E.T.m, ale jsme hrdí. A možná, že já jsem hrdá právě na to, že jsme malá země. Ano, nemáme tolik obyvatel a nemůžeme určovat světové hity a možná nikdy nenatočíme opravdový trhák. Ale to je mi naprosto jedno. Mě jde o lidi, né o úspěch naší země. Jsem hrdá na to, že se nemusím tolik bát jít po večerech ulicí, jsem hrdá, že nemusím mít svou vlastní zbraň, jsem ráda, že se nemusím bát říct svůj názor. A  můžu říct, že jsem procestovala celý náš stát od západu k východu a netrvalo to ani měsíc.

     Na druhou stranu, nejsem spokojená s politikou, historíí a národní hloupostí.

     Opravdu vážně uvažuji, že bych se odstěhovala do Kanady, tam studovala, tam pracovala a tam žila. Ale rozhodně bych se ráda vracela do Čech. Jistě, jsou chvíle, kdy se stydím za naši zemi, ale nikdy se nestydím za své české přátele. A právě mí přátelé tvoří tuto zemi. Jsem hrdá na to, že jsem poznala tak fajn lidi, jako jsou oni. A poznala jsem je tady, né jinde. 

       Takže jak píši, miluju i nenávidím Čechy. Možná potřebuju čas na to, abych si urovnala svoje názory. A možná už někde hluboko uvnitř mě vím, jak to citím, ale ještě jsem to nedokázala objevit.

Jasmin Ježková, Gymnázium Slaný, 1. ročník
10. 01. 2010, 12:19


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

nafrak - 10. 01. 2010, 15:35:06
Dotaz?
A co se ti nelíbí na naší historii?

Dnes má svátek Milan
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát