Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Náš krásný jazyk český

Ona nějaká je? Já nevím, asi je to hloupý dotaz, ale řekla bych, že národní hrdost si musí národ zasloužit ne? Zasloužíme si my něco? Mám pocit že ne. Z dávných dob máme spoustu národních hrdostí, národních umělců a všeho, co by se dalo jako hrdost brát a určitě to tak i většina lidí bere. Ale z dob nynějších? Máme nějakou hrdost? Kriminalita se zvyšuje, úplatky se vesele přijímají víc a víc, právnické tituly získáváme měsíčním studiem a skoro každý dům je poničený sprejem. Praha by mohla být národní hrdostí, ale spíš už je to jen město kapsářů a zlodějů, kteří využívají vysoké návštěvnosti.

   Nevím jestli jsem na náš národ za něco hrdá. Jsem hrdá na to, že jsem čechem, to jistě. I když se za nás všechny někdy stydím a mám proč, tak bych nechtěla být někým jiným. Třeba se do budoucna náš svět zlepší a budu hrdá právem. Třeba už to bude jen horší. Upřímně, řekla bych, že je opravdu hodně co vylepšovat.

   Náš jazyk je krásný, krkolomný a mnozí z nás s ním mají stále potíže. Měli bychom svůj rodný jazyk stále zdokonalovat abychom na cedulích před obchody nečetli hrubky. Abychom měli dobrý pocit z toho, jakou řečí to vlastně mluvíme. Naše nářečí, náš slang a všechno okolo naší řeči je přeci pěkné. Neničme to hrubkami a zbytečnými hloupostmi. I já možná právě v tuto chvíli mohu mít ve svém článku hrubku.  

   Ať se snažím sebevíc, nikdy nenapíšu diktát ve škole na jedničku. Vždycky udělám alespoň nějakou chybu.  To je ono. Zdokonalovat se je potřeba pořád. A já to také hodlám tak dělat. Chci si jednou říct, že mě toho moc zaskočit nemůže. Nikdy to nebude tak, že bych věděla všechno. Ale o tom to přece je. Buďme hrdí na to, co máme, dělejme pro to maximum a ono se nám to jednou všechno vrátí.

Snad..

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
15. 01. 2010, 14:49


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát