Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jsem hrdá? To je otázka!

Sedím na posteli a přemýšlím. Hlavou mi proběhne otázka. "Jsem hrdá na svou vlast?" Hm, těžká otázka, ale co to říkám? Ve skutečnosti je to otázka jednoduchá. Dospěla jsem k závěru, že hrdá jsem a budu.

No a co, že nemáme moře? No a co, že nejsme největší? Tohle jsou detaily, kterými si hlavu nelámu, ačkoliv někomu to vadí. Jsem pyšná na náš krásný, bohatý a příjemný jazyk.  Ano, je velice těžký, ať je to velká slovní zásova, či nelehká gramatika. Jsem na to velice pyšná, protože jsme originální. Každý si časem zvykne. 

  Na co pyšná nejsem? To je teprve otázka. Možná politika? Ale  jsem jen malá puberťačka, která nemá o politice ani páru. Nemohu tedy soudit dnešní politiku, která je taky originálně "složitá". Protispolečenské jevy? Také, jenže to je další problém. Zločiny jsou po celém světě a to se asi už nikdy nezmění. Takže stále je tu otázka na co nejsem pyšná. Řeknu to jednoduše, mne na našem národu dosud nic nevadí. Máme spoustu chyb, ale...Je  tady to "ale".

Pro mne jsme stát, který má dost a jen málo mu chybí. Na světě je mnoha států, které jsou bohatší a větší, ale já jsem vděčná, že jsem se narodila tady a mám možnost vyrůstat v krásné krajině. Všude spousta památek, kterých si vážím.

Není se zde za co stydeť a myslím si, že náš národ na tom není vůbec špatně. Tak si ho važme a řekněme si "Domove, sladký domove!"

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Ani velká, ani malá...

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
26. 02. 2010, 19:42


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát