Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nevím.

Již mnohokrát jsem přemýšlel nad tím mám-li být hrdý na to že, žiji v České republice. Znám mnoho lidí co jsou názoru toho, že by raději bydleli jinde, ale hlavně né v téhle zemi. Na opačné straně barikády jsou však zase lidé, kteří by se pro náš stát roztrhali. Já v této otázce zatím nemám úplně jasno. Rozhodně jsem rád, že jsem se zde narodil. Na světě je jistě mnoho lidí, kteří by nevím co dali, za to aby mohli žít zde, ale podmínky jim to neumožňují. Desítky zaostalých zemí jen sní po takové zemi jakou máméé například my. V našem státě je rovněž mnoho obyvatel, kteří by nejraději své občanství změnili.

Já jsem nikdy o této možnosti nepřemýšlel. Svojí zemi mám ve své podstatě rád. Chápu však i ty, kteří mají opačný názor. Zvláště těm, kterým bylo neprávem ublíženo. Jedním velkým problémem,(kterým se však nepotýká jen náš stát) je velký rozdíl mezi společenskými vrstvami. Tím myslím, že jsou zde chudé rodiny, které toho za svůj život vykonaly těžkou prací moc a jsou výrazně chudší než ti kteří jen sedí a na účtě se jim denně hromadí peníze, který člověk pro vlastní spotřebu může těžko uplatnit.To je jedna z věcí která mě pohoršuje a staví na místo nerozhodnosti.

Někdy mi přijde, že český národ se neumí semknout jako jedna velká rodina. Jsou to jen dočasné momenty, kdy držíme při sobě. Jsou to například důležité sportovní momenty, kdy se semkneme jako národ. Jistě by nám neuškodilo kdyby těchto chvil, kdy držíme při sobě bylo více. Spolu bychom toho dokázali jistě více a mohli bychom být na svůj národ hrdý.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jsme Češi.
Kliknutím zvětšit
Jako národ.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
01. 11. 2009, 13:39


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 36 bodů. Průměrný počet bodů: 4.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát