Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Čechy příšerné, Čechy mé milované...

Miluji svou zem. A hrdě hlásím, že bych se nechtěla narodit kdekoliv jinde. Čechy mají prostě neuvěřitelné kouzlo, ať už jde o zalesněné šumavské vrchy, nebo zapadlou českou hospůdku, plnou starých dědků nad pivem. A to nemluvím o té úžasné řeči! Na to, že jsem člověk zrovna hrdá nejsem, ale na to, že patřím k tomuhle národu hrdá jsem.

Ale samozřejmě je tu mnohokráte omílaná stinná stránka věci. Aneb – Češi a zahraničí - naše česká politika. Na tohle téma již bylo mnoho vyřčeno. Jednoduše, stručně a neslušně – v tom parlamentu sedí povětšinou velcí volové. Tečka.

Ta malá zemička, prostá moře a slunečné exotiky, kterou mí spoluobčané hledají v dalekých jižních krajích. Ale proč se nepodívají okolo? Kolik skvělých míst už jsem tady prošla? Český Ráj, Šumava, Krkonoše, líbezná Morava, Polabí a spousta  jiných krásných destinací. Něco na tom je, že máme začít nejprve u sebe je.

Já sama jsem se na dovolenou do zahraničí dostala díky nedostatku času a (hlavně) financí pouze jednou. Ano, byla to cenná zkušenost – Kréta je zajímavý kus země, ale obyčejné prázdniny s výpravami u Lipna u mě byly úspěšnější. Záleží jenom na každém z nás. Já po exotice toužím, ale význam toho slova je u mne jinde. Více mě fascinuje starý dub, nežli palma a rozložitá jabloň více, nežli olivovník. Je to zvláštní, to uznávám, ale nějak si nemůžu pomoci. V tomto směru jsem prostě a jednoduše konzervativní, nevím jak lépe to popsat. Nejspíše je to také tím, že jsem nerada turista.

Co se týče jinak zahraničí, tak konzervativnost jde stranou. Jídlo, hudba, náboženství, literatura, kultura celkově… Ne, že by to v Čechách s těmito věcmi (tedy, náboženství vyjímaje) bylo zlé, ba právě naopak. Ale zrovna tady si ráda rozšířím své obzory i jinde.

Český národ. To je podle mne velice zvláštní grupa. Samozřejmě, najdou se tu géniové, přemýšlivci, jako všude, ale jako celek mi Češi přijdou tak trošku natvrdlí. Ať už jde o politické názory, shodnutí se, či cokoliv jiného. Jakoby několik blbců, kteří se nebojí říci svůj názor strhlo ty všechny okolo. Já sem tam prostě nechápu, jak může být tolik lidí dohromady tak slepých…

Tolik k národní hrdosti.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Píši, že mám ráda svou vlast... ale svůj stát už zase tolik ne.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
15. 11. 2009, 18:17


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát