Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Česká republika aneb jak to vidím já?

Jestli jsem hrdá na to že jsem Češka? Tak na tuhle otázku nedokážu odpovědět. Ta jedna strana mi říká ano, ale ta druhá zase pro změnu ne. A tak si tak říkám, že bych to měla rozřešit právě tady a teď.

Takže nejdřív na co jsem hrdá. Víte, asi vám to přijde směšné, ale mě nic nenapadá. Ale přesto na něco hrdá jsem. Nedá se to popsat slovy, je to něco jako nějaké pouto. Nevím, něco mě prostě k České republice váže, ani nevím jestli se tomu dá říkat hrdost, ale svou rodnou zemi miluji nade vše. A zdá se, že už jsem na to ,,kápla“. Sice nevím o ničem na co bych měla být hrdá :D, ale i přesto svou zemi miluji právě proto, že jsem se zde narodila, vyrůstala a doufám, že zde budu žít ještě hodně dlouho.

Ale nemyslete si, že je to konec. Za to záporů bych pár měla. Jedním z nich je rasismus a to se netýká jen České republiky. Díky sledování internetových diskuzí Česko-slovenské Superstar jsem zjistila, jak někteří lidé dokáží být opravdu bezcitní. Když jsem si četla některé komentáře, týkajících se hlavně Jana Bendiga, Moniky Bagárové, Ahmada Hedara a Bena Cristovao, zděsila jsem se. Vždyť je přece jedno co kdo je, jestli je Rom, Arab, …, důležité je jaký kdo je uvnitř, v duši. Opravdu nemám ráda lidi, kteří když vidí Roma, hned mu začnou nadávat, pošklebovat se jim, …Takové lidi bych hned pozavírala.  Další z problémů je týrání zvířat. Zaujal mě případ jedné paní, která chovala nejméně 40 psů a všichni byli hrozně podvyživení. Psi jí byli zabaveni a někteří museli být kvůli svému vážnému stavu utraceni. Bohužel paní si pořídila nové psy a psy, které jí zabavili požaduje u soudu zpět. Takže to vlastně začne celé nanovo. Ale proč to tu vlastně píšu. Tahle paní to dělá zcela nevědomě, neuvědomuje si, že jim ubližuje, ale jsou i takový lidé, kteří takové věci dělají schválně a s tím by se mělo zkoncovat. Dále mi vadí všeobecně násilí, např. vraždy, znásilnění, …, myslím si, že k tomuhle se nemusím dále vyjadřovat.

Takže k čemu jsem dospěla? Jelikož se všechny tyhle věci nedějí jenom u nás, ale vlastně všude na světě, tak musím říct, že jsem hrdá na to že jsem Češka.

Tereza Lišková, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
20. 11. 2009, 21:45


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát