Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kde najít odpověď?

Dopis Karlu IV.

 

Vážený pane, pane králi,

 

píši Vám zklamána situací, ve které se náš stát nachází, otrávena vším, co jsme svedli pokazit.

 

Vy jste dokázal vést zemi k rozmachu, úspěchu a slávě. Od vašich dob se změnilo mnohé.

Nám nevládne král, loutka posazená v čele státu má mizivou moc, však spousta měšťanů se o osudu země marně dohaduje. Každý pro sebe si kousek moci urvat chce a na dobro prostého lidu se tam nedbá. Nikdo z nich nesvede přistoupit na kompromis a žádný nehledá řešení. Záplatu záplatou tam řeší , dluh dluhem mažou a stejně tak lidem mažou kolem huby med. Odpusťte mi ta slova, ale jsem skutečně rozhořčena natolik, že na slova nedbám.

   Změnil se ale i samotný život lidí. Dnes každý jezdí si v kočáru, jen jinak se mu říká, A stále tolik nových věcí vzniká. Svedeme probudit se v Praze, poobědvat v Londýně a k večeři usednout třeba v Benátkách. Abychom se dozvěděli, co se stalo na druhém konci světa nám stačí jen pár minut. Všeho máme dostatek a přesto tolik strádáme. Nedovedeme si vážit toho, co máme, protože to máme. Čas je dnes už pouze relativní pojem, každý ho má málo a stále se někam pospíchá. Ptám se kam? Kam každý tolik spěchá? Doběhne snad dříve zítřek?

Je vskutku zvláštní, že čím víc člověk má, tím víc vlastně strádá. Z toho,co jste dokázal,nezbylo nám mnohé a i to málo,co máme,stálo velkého úsilí udržet. Světem otřásly dvě Vám nepředstavitelné války a žijeme teď s vědomím, že pokud se taková odehraje třetí, bude poslední, smrtelná, konečná. Zpět ale k tomu našemu málu. Místo abychom si ho vážili, chováme se barbarsky.

    Je  mi z téhle situace úzko a snad hledám vysvětlení ve Vás. Proč, jak jen je možné, že to mohlo fungovat a najednou to nejde? Jak je možné, že lidé dovedou tolik ztratit, znehodnotit, zatratit?

    Nebyl byste potěšen pohledem na dnešní život lidí. Sobců, podvodníků a lhářů přibylo, jen spravedlnosti, lásky a pravdy ubývá.Těžko milovat takovou zem. Nezbývá tedy než věřit a doufat, doufat v lepší zítřky a v lepší budoucnost této země-pokud ještě vůbec nějakou má.

 

                                                                             S obdivem a úctou Kateřina

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
05. 12. 2009, 14:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 23. Čtenáři celkem udělili: 111 bodů. Průměrný počet bodů: 4.83

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát