Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Bod pro ČR

Jsem hrdá na to, že jsem Čech? Má odpověď zní jednoznačně ANO. I když Česká republika nemá moře, které mnoho lidí postrádá, tak jsem tady ráda.

Když si představím, že bych měla vyrůstat například v Africe, tak mi přeběhne mráz po zádech. Co tam mají? Chudobu a nedostatek jídla. To bych nepřekousla. Nepatřím mezi nejhubenější občany České republiky, protože si ráda dopřeji brambůrky Bohemia nebo čokoládu Orion (pěkně velkou s oříškama). Nestydím se za to, no a? Nebudu stále držet diety a hlídat každé kilo navíc, o tom život přeci není. I když miluji francouzský sýr a červené víno, tak nehodlám emigrovat do Francie. Když se mě někdo ptal, do jaké země bych se odstěhovala, kdybych si mohla vybrat, tak jsem mu bez rozmýšlení odpověděla, že bych zůstala tady. Proč? Co mi tu schází? Nic. Mám tu rodinu, přátelé a domov.

Česko má nádhernou krajinu, spoustu známých vynálezců a vědců. A náš jazyk, čeština, je jeden z nejtěžších jazyků na světě. Jsem hrdá na to, že ji umím.

Za co se stydím? Já se nestydím za nic. Ale naše politické osazenstvo by se mělo stydět. Neustále si dělají naschvály a vymýšlejí nesmyslné zákony. Má to cenu? Nebo se jen nudí a nevědí, co s roupami? To já nevím. Jen bych dodala posledních pár slov na závěr ,,Buďme pyšní na to, že jsme Češi."

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
16. 10. 2009, 21:47


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 115. Čtenáři celkem udělili: 508 bodů. Průměrný počet bodů: 4.42

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát