Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pravdivý příběh Heřmana a Felixe

  Bylo nebylo. Jednoho krásného slunného večera se potkali Heřman a Felix. Po vyměnění obvyklých lichotek a úsměvů začali pozorovat své okolí. Hned se jim něco nezdálo!
  Naproti nim se znenadání objevil dvoumetrový trpaslík. Jeho oči píchaly jako jehličí ze smrku. Jeho ústa se střídavě otvírala a zavírala jako kaprovi. Při pohledu na jeho řasy se Felixovi a Heřmanovi vybaví, jak si jako malí chlapci hráli s bárbínkama. Jeho vlasy vypadaly jako uhlí, co se těží na Poldovce, akorát trochu ošklivější. Záře jeho zoubků, které si jistě půjčil od veverčičky z lesa, nás skoro oslepila.
  Jmenoval se Madla. A najednou vydechnul eroticky slizkou větu: „Mám tarantuli." Heřman s Felixem předstírali, že si koušou nehty, ale přitom vymysleli úžasně podlý a nečekaný plán. Neustále a nenápadně (tak jak už to Felix s Heřmanem umí) ho vyzývali, aby šel položit své ohněm rozpálené tělo vedle zákeřně usmrcené tarantule bez jedné nožky.
  Madla ale jejich lest neprokoukl a chlapce poslechl. Heřman a Felix využili své jedinečné šance, a jelikož jejich celoživotním snem bylo stát se bandity, tak také tak udělali. Heřman si ovázal kolem hlavy plátno, s kterým Felix utírá nádobí. Felix spatřil svatozář kolem klobouku. Jelikož ho ale ještě nikdy předtím neviděl, nevěděl jak ho nasadit. Usoudili tedy s Heřmanem, že si ho dá na obličejovou partii jeho hlavy. Felix oslepl. Měl ale Heřmana, takže se do pokoje Madly proplížil skoro bez úrazu. Byla tam tma jak ve velrybě a žaludkem byl Madla. Heřman rozsvítil svojí čelovku. Pak zjistil, že jí nemá. Byli tedy slepí oba dva. Heřman ucítil pohnutky nepřítele a s výkřikem „k zemi" s sebou fláknul o podlahu, Nepřítel ze spaní napovídal, že je tarantule vlevo. Felix se okamžitě vrhnul vpravo. „Hurá," zavřeštěl a chytnul do klobouku černou tečku. S úlovkem se hlasitě vytratili do neznáma. Ale běda! Černá tečka zmizela. Heřman a Felix byli roztrpčeni svým neúspěchem. Oba pohodili svými vlasy a šli spát.
  Ráno ale Madla hlasitě fňukal, že jeho tarantula pozbyla další dvě nohy. Heřman a Felix vítězoslavně zajásali. Poté Heřman našel na svém lesklém bojovém tričku jeden z údů tarantule. Druhý našel Felix ve vlasech. Mise se nakonec přece jenom povedla. Od té doby používají Heřman s Felixem ulovené nohy tarantule jako své plyšové medvídky na spaní.
                                                 KONEC

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Radka Kozáková, OA Slaný, 4. ročník
17. 10. 2009, 19:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 33 bodů. Průměrný počet bodů: 3.3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát