Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 30. listopadu 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pátrací akce kalhoty

Jednoho krásného zimního dne, když jsme se celá rodina rozhodli, že půjdeme sáňkovat, se nám přihodilo něco velice zábavného. Vlastně to bylo až den potom, kdy se stala právě tato příhoda.

   S naší babičkou byla vždy obrovská sranda.Ale toto se opravdu povedlo. Když ještě byly ty pravé zimy, kdy jsme se koulovali, dělali andělíčky a vydrželi na sněhu celý den,rozhodla se babička, že půjde ven s námi.

   Vzala si na to své normální kalhoty, které nosívala ven i do práce a usmyslela si, že nás bude hlídat. A tak se šlo. Sáňkovalo se, dělali všelijaké skopičiny ve sněhu a babička se přidala. Výhoda nás všech byla, že jsme na sobě měli oteplováky, takže jsme nebyli hned mokří. Babička samozřejmě byla mokrá až na kost,ale vydržela to. V podvečer jsme dorazili domů a všichni jsme si dali sušit oblečení na verandu. Babička byla výjimkou. Své kalhoty, které si chystala vzít druhý den do práce, dala na topení v obývacím pokoji. Nikdo to nevěděl a nikdo tomu ani nevěnoval pozornost. Navečeřeli jsme se, babička zatáhla všechny závěsy včetně těch v obýváku a šlo se spát. Vstávala brzy ráno, aby se stihla zkrášlit do práce. Samozřejmě vybudila celou rodinu, protože ona potichu vstávat neumí.

   Jenže co se nestalo. Najednou jsme uslyšeli obrovský řev. Babička ječela jak na lesy: ,,Vstávejte vy parchanti mrňaví a koukejte mi vrátit ty kalhoty!!!“ Všichni jsme vstali, ale stále jsme nevěděli, co se děje. Babička začala vysvětlovat, že ty kalhoty si večer dávala sušit a že je nyní nemůže najít. Křičela, že je máme vrátit. Když jsme jí vysvětlili, že nikdo z nás kalhoty nemá, začala pátrací akce kalhoty. Hledalo se opravdu všude, ale babička to završila tím, když otevřela malou skříňku na zubní kartáčky v koupelně. Po dotazu, proč leze do té skříňky, odpověděla: ,,Hledám ty kalhoty!“ Všichni se dali do smíchu, jaktěživ nikdo neviděl kalhoty ve skříňce na kartáčky, vy snad ano?

   Ale úplným koncem bylo, když babička zaječela, že je tma a proč někdo neodtáhl ty závěsy. Běžela do obýváku odtáhnout závěsy a nám všem se naskytl vtipný okamžik. Kalhoty se sušily na topení v obývacím pokoji a pod dlouhým zataženým závěsem nebyly samozřejmě vidět. A tak skončila pátrací akce kalhoty dobře. Jenže babička si z této akce ponaučení nevzala. Mohla bych vyprávět spousty historek o tom, jak jsme se pobavili díky ní, ale to bychom tu byli nejspíš navěky. Moje babička je prostě komik.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
09. 01. 2010, 16:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ondřej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.38%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.80%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2916
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát