Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chata

Chata

,,8. července konečně.´´ Pamatuji, jak nás babička vzbudila: ,, Vstávejte vy lenoši, ukliďte si postele a rychle na snídani.´´ Když jsme se nasnídali, zatroubil na nás strýc, že už je čas odjet na chatu. Celý rok jsme se na to s bratrancem Kubou těšili, pánská jízda s nepořádkem a večerkami v půl druhé.

 

            Když jsme po dvou hodinách cesty dorazily na chatu, hned jsme vyběhli ven k našemu bunkru. Řekli jsme si , že bychom  si tam měli trochu uklidit. Ten den jsme po úklidu šli vybalovat. Večer jsme hráli karty do dvou do rána, pak jsme šli spát.

 

            Druhý den ráno nebo spíš odpoledne jsme se šli vykoupat do sprch, které byli nad námi. Pak jsme vyjeli na výlet do města. S Kubou jsme se pošťuchovali, zatímco strýc šel koupit zmrzliny. Pak jsme vyjeli na pole a blbli jsme tam do sedmi večer. Po tom jsme jeli nazpět a v chatě jsme hráli šachy.

 

            Na další den jsme stávali kole 13 hodiny a šli jsme hrát fotbal. Po 3 hodinách jsme si šli udělat lodě, já jsem měl ze dřeva, která se neustále potápěla. Kuba měl lepší nápad, vzal dvě plastové lahve a na ně přivázal polystyrenovou krabičku. Jak jsme je pouštěli po vodě rybníka  Kuba tam omylem spadl, a když vylezl zjistil že má mobila v mokré kapse. Tak ho pak v chatě rozebral a nechal na slunci.

 

            Čtvrtý den jsme s Kubou šly na skládku, kde byli samé různé věci. Vždycky když jelo nějaké auto, tak jsme se schovali. Vytáhli jsme si starou sedačku. Naproti naší chatě byl les a pole, tak jsme se šli kouknout do lesa, kde jsme našli něčí bunkr a provázky. Provázky jsme vzali, protože jsme si mysleli, že ten bunkr už nikomu nepatří. Pak jsme uslyšeli kroky a utekli jsme i s provázky pryč.

 

            Na pátý den jsme si udělali den indiánů. Já byl Malý Luk, bratranec Malý Klacek  

a strýc Velká Kláda. Celý den jsme šermovali s klacky a stříleli z luku. Místo tětivy jsme použily tkaničky. Moje po třetím výstřelu praskla. Takže jsme použily jeden z provázků, který jsme minulý den sebrali. Večer jsme si rozdělali oheň a opekli jsme si buřty. Ten den jsme šly brzy spát.

 

            Předposlední den se toho moc nestalo, protože pršelo. Ale byl to už třetí den co jsme se nemyli. Strýc využil příležitosti a vzal si mýdlo a ručník a šel se pod déšť vykoupat. My už jsme to nestihly.

 

            Poslední den jsme si balili a loučily s naší chatou a bunkrem. Někdy po třetí hodině jsme vyrazily domů, a bohužel já jsem zase neseděl ve předu.

Michael Funderák, Gymnázium Slaný, 7. ročník
20. 12. 2009, 20:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

tukanse - 23. 12. 2009, 19:18:01
o je funík
tys kecal ty d****e prej že se jmenuješ pindulínek nebo nějak tak

jája - 22. 12. 2009, 20:10:39
chata
vzpomínám na své mládí

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát