Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Za hranice všedních dnů

Vzpomínám si, jak nám kdysi naše angličtinářka zadávala seminární práci na téma Moje ideální prázdniny. Napsala jsem, že bych je nejraději strávila s přáteli a nezáleží na tom, kde. To jsem ještě ale nevěděla, že se mi tento sen brzy splní.

Psal se 1. červenec a všichni mí spolužáci již měli naplánováno, kam pojedou. Jen já jsem netušila, co budu celé dva měsíce dělat. První týden mi zpříjemňoval můj dobrý kamarád Ondra s celou svou rodinou. Jelikož bydlí na vesnici, tak i přes náš relativně pokročilý věk jsme si dokázali užívat přírody a volnosti.

Díky jeho nápadu jsem zkontaktovala své další kamarády a během jednoho dne jsme si zamluvili pobyt na statku v jižních Čechách, kam jezdím odmalička. Protože znám místní obyvatele velmi dobře, nebyl problém se s nimi domluvit a podniknout cestu do lesa na posed, nebo asistovat při mysliveckém honu a následných oslavách v tamní hospodě. Náš pobyt se chýlil ke konci, jenže prázdniny byly teprve v polovině.

Ovšem Ondrovi sourozenci se svými rodinami měli v plánu sjíždět řeku Otavu, a tak jsme se k nim s Ondrou velmi rádi připojili. Byla to moje první zkušenost se sjezdem, proto jsem byla zezačátku lehce nervózní. Avšak po prvních úspěšně zvládnutých peřejích ze mě nervozita opadla a konečně jsem se cítila uvolněně. I když pár hodin nato, jsme s Ondrou a jeho bratrem skončili překlopeni v řece. Naštěstí jsme to zvládli jen s několika modřinami.

Domů jsem se vrátila celá a šťastná. Následující dny jsem strávila s rodinou a přáteli z města. Poté, co se mi můj přítel vrátil z pracovní dovolené, jeli jsme navštívit jeho kolegu do Krkonoš, kde vlastní horskou boudu. Důkladně jsme prošli hory a zdolali jsme také tu úplně nejvyšší, Sněžku. Počasí nám opravdu nepřálo. Nás to ale neodradilo a pobyt mimo civilizaci jsme si řádně užili.

I přesto, že se mi mé největší přání, navštívit Japonsko, o prázdniny nesplnilo, vím, že jsem si je nemohla užít lépe. Celé dva měsíce proběhly nad očekávání dobře a ty úžasné zážitky mi už nikdy nikdo nesebere.

Kateřina Beznosková, OA Slaný, 4. ročník
17. 01. 2010, 14:03


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát