Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Úžasný pocit

Mám príma den.

Budík mě sice vzbudil, ale zaspala jsem do čtvrt na osm.

Hodina na kterou jsem se celý den těšila se nekonala, ale byla tam legrace i tak a hlavně jsem se dozvěděla hromadu nových věcí, které mě doopravdy zaujaly.

Výsledek, ve který jsme doufala se nedostavil… ale cítím se super.

Hemingway se kvůli tomu, že ztratil inspiraci pro psaní zastřelil. Já jí postrádala celý minulý týden. Přišla až včera a byl to skvělý pocit. Já bych se kvůli tomu nestřílela, ani bych kvůli tomu neměla deprese, ale je tu prostě skvělý pocit vědět, co psát, jak v tom příběhu pokračovat.

Svůj momentální pocit nazývám prázdninami. Moje mysl si dává prázdniny právě když pracuje. A když ta inspirace není, tak se cítí zle. Vskutku, necítím se jako nějaký velký spisovatel, ani neříkám, že píšu nějak výjimečně. Ale přesto je to psaní mé skoro všechno.

Moje mysl má prázdniny, protože se cítí skvěle a ví, co tvořit a vidí, co tvoří. A je šťastná a relaxuje – v podstatě už se nacucala teď se ždímá. A potom bude hezky vlhká, měkká a příjemná jako vlhký froté ručník v létě.

Nepotřebuji volno ze školy, abych měla prázdniny. Prázdniny jako takové jsou super, to ano, ale ty „pomyslné“ jsou ještě lepší. Proč bych si stěžovala, když mě škola vcelku i baví?

Dneska odpoledne mám prostě prázdniny na počítači. Popíjím kofolu, stahuji si písničky, poslouchám je, píšu si nějaké ty svoje věci, za chvíli půjdu hrát na kytaru a usmívám se, i když se vlastně jinak cítím dost mizerně (jako pesimisti obvykle). Takže se mám prostě skvěle v rámci možností – cítím se jak na dovolené. I když tohle by se mi možná ani během dovolené nepoštěstilo. Krásné, bezstarostné odpoledne. Tedy, nějaké ty běžné starosti asi jsou, ale myslím, že jsem je právě úmyslně zapomněla a je mít o jedno. Člověk by měl být čas od času spontánní. Aspoň na chvilku.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jsem asi blázen, že? Hurá!

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
18. 01. 2010, 16:04


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Andrea37 - 18. 01. 2010, 19:59:07
Podpora
Betty,
četla jsem vzkaz z redakce,víš.odle ní je asi někdy lepší psát stroze a průměrně, aby tomu každý rozuměl,než podprahově, skrytě,s fantazií, aby člověk přemýšlel.Já jsem pro tu druhou variantu, tak doufám, že se k té první nesnížíš!
Píšeš skvěle,bacha na pravopis-čárky v souvětí,ale obsahově práce nemají chybu.
Ale jsem jen "amatér".

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát