Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Smečno nikdy nezklamalo

Každoročně sta tisíce Čechů odjíždějí na dovolenou. Především v létě se jižní státy Evropy plní Čechy. Například v Chorvatsku vždy vytvoříme ,,kolonii´´, která je vidět na každé pláži. Ale proč? Copak mi nemáme svojí zemi? Co naše republika? Naše příroda, krásná města a historické památky. Proč si toho všeho více nevážíme? To jsou otázky na, které se mi těžce odpovídá a sám nejspíš neznám ten pravý důvod. Lidé mnohdy neví co naše rodná země skrývá a to mě někdy vede k údivu. Proč se někteří lidé nerozhlíží kole sebe?

Já jsem vždy ten nejkrásnější volný čas a tudíž i prázdniny trávím v naší domovině. Mé nejoblíbenější místo je nedaleké Smečno. Městečko, které pro mě hodně znamená. Místo které má co dát. Zdálo by se, že v dnešní rušné době již téměř není místečka, kde bylo slyšet ticho přírody. Je to však omyl. Právě například smečenské lesy, louky a pole toto bohatství mají. Velkou část svého života jsem zde strávil, ale rozhodně toho nelituji. Nikdy zde pro mě nestal ten čas,.kdy člověk pocítí sílu nudy. Vždy jsem našel činnost, které nejenže byla užitečná, ale zároveň mě bavila.

Je pro mě velmi těžké říci, které prázdniny byly tě mi nejkrásnějšími. Každé byly něčím specifické a krásné. Mám-li ale říci jen jedny, mohli by to býti i zrovna ty poslední letošní. U svého dědy jsem opět našel duševní odpočinek od desetiměsíčního školního ,,kolotoče´´. Opět nastaly dny teplé a chladné, deštivé a suché, ale vždy nádherné. Půli prázdnin, vždy ,,odzvoní´´ Anenská pouť.
Poté jsou pole již připraveny na příjezd prvních kombajnů. V lesích se objevují kloboučky hub.V té době se již dny krátí známka toho, že první září se neodvratně blíží. Pak nastane ten čas, kdy vidím přeškrtnutou ceduli s nápisem Smečno.

Doufám, že těchto příležitostí jako byly letošní prázdniny, se ještě naskytne po mnoho, protože takových chvil není nikdy dost.
Vždyť mi Češi jsme tady doma. To je naše území, které nám patří ve kterém se můžeme volně pohybovat, tak proč toho nevyužít.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Znak Smečna
Kliknutím zvětšit
smečenský zámek. opravdová chlouba města.
Kliknutím zvětšit
Zámek 2
Kliknutím zvětšit
v zimě
Kliknutím zvětšit
pohled ze zámecké zahrady
Kliknutím zvětšit
smečenský kostel
Kliknutím zvětšit
Vojenský skanzen Smečno
Kliknutím zvětšit
Anenská pouť
Kliknutím zvětšit
Smečno se může pyšnit svým nejstaršími varhany ve střední evropě v kostele Nejsvětější Trojice.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
21. 11. 2009, 18:42


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 21 bodů. Průměrný počet bodů: 4.2

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát