Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Anatomie lži

Téma Má nejoblíbenější kniha jsem si vybrala z toho důvodu, že je mi z nabízených témat  nejbližší. Od mých dětských let, kdy mi rodiče předčítaly různé pohádky s vždy dobrým koncem, se hodně změnilo. Mé oblíbené žánry a knihy se za ta léta měnily a vyvíjely. Nyní si nejraději přečtu sci-fi, psychologické a historické romány.

Můj nejoblíbenější autor Dan Brown, původem Američan se narodil roku 1964. Je velmi známý svým zájmem o kryptografii a tajemné záležitosti, kterými plní své napínavé romány. Tento autor mě naprosto uchvátil svým způsobem a stylem psaní. Brownova díla jsou plná informací z aktuálního dění, techniky, ale i z historie. Jeho knihy jako Šifra mistra Leonarda či Andělé a démoni se drží na předních místech světových knižních hitparád. A pro svůj velký úspěch byla zfilmována. Četla jsem všechna jeho díla, a po velkém váhání a rozhodování jsem si jako nejoblíbenější knihu vybrala dílo s názvem Anatomie lži.

Tento strhující příběh se odehrává ve Spojených státech před volbou nového prezidenta. V tomto románu, kdy je učiněn největší objev lidstva, meteorit se zbytky života na jiné planetě, se rozpoutá otevřený konflikt mezi vládou, vesmírnou organizací NASA a hlavního hrdiny biologem Tollandem. Tento objev zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru, a toho jsou si všichni vědomi. Tým analytiků a biologů zkoumající pravdivost převratného důkazu o životě ve vesmíru se ocitá v nebezpečí. Nejprve se jedná o politickou hru, ale záhy hrdinové bojují o holý život, který mnozí z nich ztratí. Opravdu je možné, aby byl meteorit falešný? Kdo tento podvrh lidstva uskutečnil a vymyslel?

Myslím si, že tato kniha, která je plná pravdivých informací o světě kolem nás, ale i autorových domněnek, je schopná čtenáře odreagovat, pobavit a zároveň poučit. Je velmi zajímavé rozpoznávat autorovo přebíhání a kličkování mezi skutečností a fikcí, které není vždy na první pohled jasné.

Kristina Mičková, OA Slaný, 4. ročník
28. 12. 2009, 16:54


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát