Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jak se žilo před sto lety

Píši s úsměvem na tváři nějaké články poslední listopadový den. Večer jsem se šla uložit ke spánku a druhý den odpoledne musím jako vždy hned na počítač. Moje každodenní první otevřená webová stránka je nyní tato. Čtu si články jiných přispívajících soutěžících a mezi tím vidím článek o tom, že listopadové kolo vyhrála Kateřina Cibulková. Mám z toho velkou radost. A velice mne potěšil otevřený dopis, který byl pro mě a pro skvělou soupeřkyni Alžbětu Dyčkovou. Byla jsem potěšena a dojata.

  O pár dní později mi do školy přišli předat cenu a do ní patřila právě kniha "Jak se žio před sto lety" Byl to nádherný pocit a hned jak jsem se posadila do lavice musela jsem přemýšlet a prohlížet si knihu. Sice pořád čtu jen o koních, ale jinou knihou taky nepohrdnu. Dívám se na obal: Jiří Červenka/F. Zázvorka - ,,hm, pěkný!"pomyslím si. Rozevřu knihu na věnování a po té otevřu knihu na straně 25, na které je zajímavý obrázek a vedle na straně 24 ještě zajímavější nadpis kapitoly "Dědečkovy prsty žraly slepice" Páni, třeba to přeci jen nebude tak špatná kniha.

Večer jsem si zalehla do postele a nevydržela to. Musela jsem začít číst. ,,Podle skutečnosti?Tak to mě bude bavit ještě více, alespoň se dovím jak to všude vypadalo a chodilo." Pustila jsem se do nepřetržitelného čtení. Chtěla jsem skončit, ale nešlo to , musela jsem číst další a další kapitoly. Vcítila jsem se do té knihy a jako kdybych se v té době ocitla. Konečně se mi povedlo odtrnout oči a vzbudit se z minulosti.

Krásná kniha! Musím velice pochválit, protože od teď patří mezi mé nejoblíbenější knihy i když není o koních a to je pro mne skoro až neuvěřitelné. Ty obrázky a jak je napsaná! Doufám, že jednou budu mít dobrou inspiraci, zlepším se a budu psát stejně krásně.Jsem ráda, že jsem vyhrála právě ji. Přečetla jsem ji jen jednou, ale mám spoustu dalších knih, které na mne čekají a tak si ji přečtu znovu až budu mít zase čas. 

A tak děkuji za krásnou výhru a novou oblíbenou knihu.Fotografie:

Kliknutím zvětšit
desky knihy (omlouvám se za kvalitu fotek)
Kliknutím zvětšit
Věnování =)
Kliknutím zvětšit
Obrázek u zmíněné kapitoly " dědečkovy prsty žraly slepice"

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
05. 01. 2010, 23:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Katchulka - 06. 01. 2010, 23:43:29
děkuji
Děkuji Ti za komentář :D..Jinak, ono se každému líbí něco jiného takže třeba Tě nezaujme ani po dalších přečtených stránkách. Já mám ráda "historii" možná proto mne to zaujalo.Jinak přeju hodně úspěchů v psaní a i v životě. Ráda si přečtu Tvé články! =)

Betka.Dyckova - 06. 01. 2010, 20:07:52
Tu knížku sjem dostala také a to za druhé místo v listopadovém kole :-) Roztomilé. Až se přenesu přes Otčenáška, snad si to i přečtu, i když mě první stránky nezaujaly. Ale když na to slyším takhle dobrou kritiku, tak si to, myslím, přečtu.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát