Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kroniky Prydainu

  Únik z reality do světa fantazie. Vžít se do hlavní postavy a na pár hodin vypustit všechny problémy z hlavy. Žít příběh, který byl napsán spisovateli s dokonalým vtipem a fantazií. Nestačí mít v ruce bestseller, musíme mít pestrou představivost i my, abychom se mohli ztotožnit s hlavním hrdinou.

Která kniha mi ovlivnila život? Bylo jich mnoho, ale jen jedna se stala srdeční záležitostí. Ta vzácnost nese jméno ,,Kroniky Prydainu“ od zesnulého tvůrce Alexandera Lloyda. Kniha má dva díly, ale já si myslím, že ten první je něčím neobyčejným. Příběh bych zařadila mezi fantasy, používají kouzla a bojují s meči. Kniha je prolezlá princi a princeznami, čarodějnicemi a bájnými stvořeními. Hlavní postavou je Taran, který je sirotkem a chce se se stát známým bojovníkem. Na strastiplnou cestu se vydá díky Hen Wen (věšteckému praseti), která uteče protože cítí, že přichází zlo. Taran se ji pokouší najít. Na své cestě se seznámí se zajímavými lidmi, zamiluje se do Eilonwy, princezny zlé čarodějky a potká prolhaného, ale neškodného barda Fflewddura Fflama. Bard hraje na kouzelnou harfu, pokaždé když zalže, tak mu praskne jedna struna. Každý bard si vymýšlí, ale Fflewddur je král lhářů, ale je to neškodný blázen, který by pro přátele i do ohně skočil.

Nejvíce z celé knížky se mi líbí postava Gurgiho, je to lesní mužíček, který má zacuchanou srst, páchne jako mokrý vlčák a brebentí o tom, že ho nikdo nemá rád a pořád by jen jedl. Každého se ptá jestli nemá „pochoutky a pokroutky“ a celý příběh oživuje svými bláznivými nápady.

Taran (pasáček vepřů), Eilonwy (princeznička) a Fflewddur (bard) prožívají různé příhody a ani tři zlé čarodějnice z bažiny Morvy, nebo šílený Rohatý král je nezastraší. Tato kniha se stala nespostradatelnou součástí mé knihovny. Když mám špatnou náladu, tak se začtu do světa fantazie a všechno ostatní jde stranou.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kniha která vnáší do mého života světlo

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 18:03


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát