Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Příběh lvice Elsy

Ještě nedávno jsem neměla ani tušení, která kniha je moje nejoblíbenější, vždycky jsem říkala, že jich mam víc. Teď už se to ale říct nedá.

 

Nedávno jsem dočetla knížku, která mě hodně zaujala, zaujal mě její příběh, děj, autorka umí nádherně psát, tak že se od toho nemůžete odtrhnout a hrozně vás zajímá co bude dál. Tahle moje osudová knížka se jmenuje Příběh lvice Elsy od Joy Adamsonové. Knížka je napsaná podle skutečnosti. Joy ji psala v průběhu pobytu s Elsou a jejími lvíčaty v buši, když se stalo něco zajímavého, tak Joy neváhala a hned si to zapsala. Na základě těhto věcí vznikla tato úžasná knížka. Obsahuje všechno, od Elsina narození, jak vyrůstala, jak ji vrátili zpět do volné přírody, tam se jí narodila lvíčata atd. Je to moc krásný příběh, ale nic nemůže skončit happyendem a bohužel Elsa závažně onemocněla a umřela, to je nejsmutnější okamžik v té knížce, musím přiznat, že jsem u té knížky občas plakala. Dále se tam po Elsině smrti odehrává další příběh a to jejích lvíčat. Bohužel to také končí smutně, převezou je do jiného parku a tam je vypustí, to je ale bohužel poslední okamžik kdy je uviděli, lvíčata už potom nikdy víc nenašli. Opravdu je to velice smutný příběh, ale za to moc krásný a dojemný.

 

Tady je úryvek z toho, když lvíčata viděli naposledy:

 

Sbalili jsme věci a v poslední chvíli, když George užuž spouštěl motor, vykoukla na vršku nad námi žlutá hlava. Byl to Džespa. Na naše zavolání vylezli i Gopa s Elsičkou. Nemohli jsme odjet bez rozloučení s nimi. George zas motor vypnul a vyšplhali jsme se nahoru. Gopa s Elsičkou se schovali, protože nebyli zvyklí, abychom je sledovali až do jejich úkrytu, ale Džespa na nás počkal a dovolil nám udělat několik fotografií. Potom se rozvážně vydal za těmi dvěma nezbedy a několikrát se zastavil, aby se po nás ohlédl, jako naposled. Uvidíme se ještě někdy?

 

Celý příběh se nedá popsat. Musela bych to tu psát ještě hodně dlouho a navíc by to stejně nebylo ono, protože neumím psát, tak jako autorka, která píše opravdu nádherně.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kniha, kterou mám doma
Kliknutím zvětšit
Joy, George, Elsa a její sourozenci
Kliknutím zvětšit
Elsa na jejím oblíbeném místě, na střeše Landrooveru
Kliknutím zvětšit
Elsa opět na střeše Landrooveru
Kliknutím zvětšit
Elsa s lvíčetem
Kliknutím zvětšit
Její hrob
Kliknutím zvětšit
Joy a Elsa - upozorňuju, že všechny fotografie jsou zkutečné, ze života Elsy

Tereza Lišková, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
28. 11. 2009, 08:23


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát