Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jak si teta Věra nechala ušít nové šaty

Moje teta Věra je silnější postavy. Proto nemůže mít ledajaké šaty, ve kterých by byla ještě silnější. Teta bydlí v Praze 10, kde pronajímá byty, takže se setkává s různými lidmi. Tak se stalo, že jednou pronajímala byt své známé. Hned, jak přišla na schůzku, zaujaly ji šaty, které na sobě její známá měla. Ta je také silnější postavy, jako moje teta. Tetě se ty šaty moc líbily, a proto se zeptala, kde je koupila.

Teta dostala adresu švadleny. Věděla, že si musí koupit tmavou látku, která zeštíhluje. Hned, jak látku koupila, vyrazila ke švadleně. Ta jí vzala míry a domluvila se s tetou na termínu, kdy si pro šaty přijde.

Když měly být šaty hotové, měla teta zrovna hodně práce, a tak se se švadlenou po telefonu domluvila na jiném termínu. A protože práce měla moc, tak termín znovu a znovu odkládaly. Tak plynuly dny a měsíce. Někdy po půl roce si teta vzala jeden den volna, řekla si, že jsou šaty už určitě hotové a vypravila se za švadlenou.

Když u švadleny zazvonila, neotevřela ona, ale nějaký smutný pán. Teta mu řekla, že si přišla pro hotové šaty. Pán se jí představil jako manžel švadleny a řekl jí: „Ale žena před měsícem umřela.“ Teta mu tedy popřála upřímnou soustrast a zeptala se, jestli by jí ty šaty nemohl dát on.

Pán však nevěděl, jaké šaty teta chce, a tak ji zavedl do místnosti, kde jeho manželka šaty šila. Byly tam různé šaty, některé ještě nedošité. Ale teta nikde ty své neviděla. Pán se jí proto po chvilce hledání zeptal, jaké šaty to měly být. A když mu je teta popsala, zhrozil se a začal se tetě moc omlouvat: „Moc mě to mrzí, ale zrovna tyhle jsme oblékli nebožce do rakve.“

Dříve, než ji stačil nabídnout jiné šaty nebo peníze jako náhradu, teta utekla. Možná byla pověrčivá, možná zděšená. Určitě to ale bylo jedno z největších překvapení, které ji život přichystal, i když se tomu dnes již směje. A s ní každý, komu to vypráví.

Anezka Chroustova, Gymnázium Slaný, 7. ročník
30. 12. 2009, 09:34


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 23 bodů. Průměrný počet bodů: 4.6

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát