Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Třicet let? To mi hlava nebere...

  Neuvěřitelné, třicet let společného života. Jak jste to mohli vydržet? Je to krásné, ale nelezete si občas na nervy?

7.6. 2010 to bude třilet let, co babička stála ve svatebních šatech na radnici a zamilovaně se dívala na dědu. Šaty kdo ví kam zmizely, ale pohledy jsou pořád stejné. Kde to vlastně začalo? Zkoumala jsem to, vyptávala jsem se a musím se přiznat, že jako každý správný novinář jsem byla otravná jako štěnice.

Babička se zná s dědou celý život. Když byl děda malýmchlapcem, tak ho jeho taťka nosil na koni do školky a cestou se stavovali pro babičku. Chodili spolu do stejné třídy v mateřince, ale do stejné základní školy už nenastoupili. Děda se odstěhoval z vísky do města a už se neviděli.

Po dvaceti letech se moje prababička rozhodla, že své staré známé navštíví, vzala babičku a už si to mazaly k tehdy mladému dědovi na návštěvu. I po těch letech si babička s dědou měli co říct, povídali se, smáli se, ale každá návštěva jednou končí.

Uplynuly tři týdny od návštěvy a babička neustále na dědu myslela. Vytočila telefonní číslo na pevné lince a zeptala se dědy jestli by s ní nešel po práci na zábavu. Děda souhlasil. Byli domluveni na desátou hodinu večerní, měli se setkat u Poldovky, kde babča pracovala, ale děda byl netrpělivý a na babču čekal už od devíti, stepoval před vrátnicí do Poldovky a pokukoval po hodinkách. Nakonec se přece jen dočkal. Zábava se vydařila.

Začali se scházet čím dál častěji, až se jednoho dne děda nastěhoval k babičce, která měla vlastní byt. Dny ubíhaly a najednou byl čas se zasnoubit. Poté následovala svatba a šťastných třicet let.

Nádherný život plný lásky, kdo by jim nezáviděl? Já jim závidím, tolik let být s jedním člověkem je nepochopitelné. Nechápu jak dva lidé odlišné povahy můžou být spolu šťastní. Babička je výbušné povahy a děda je věčným optimistickým flegmatikem, pokaždé vše babičce odkýve a je klid. Jednou bych chtěla mít lásku na celý život, protože babička s dědou to dokázali a já bych chtěla jít v jejich stopách. Gratuluji vám k takovému pěknému výročí a přeji vám ještě jednou tolik.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Babička s dědou, myslím si, že jim rybky přináší štestí

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 18:39


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát