Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Šok na lidech.cz

Vskutku, věděla jsem, že na světě je spousta povolání, pro které se buď díky mé „šikovnosti“, nebo jiným nepřednostem mé bytosti nehodím. Do této kategorie jsem také řadila modeling.

V posledních dnech jsem procházela lecjakým překvapením – od dopisů ze škol, přes zprávy o tanečních. Ale doopravdy největší šok jsem měla z pozvánky jedné modelingové agentury na casting. Prý jsem je „velice zaujala“. Na ten vzkaz, který mi došel na lidech.cz, jsem zírala s otevřenou pusou několik vteřin, než jsem se vzpamatovala. Četla jsem to pořád dokola a dokola a potom jsem měla silné nutkání se prohlédnout v zrcadle, jako bych se ještě nikdy neviděla. Trošku mi to v hlavě nešrotovalo. Já a modelka?

Samozřejmě nic velkého, ale nutkání to zkusit ve mě pomalu vzrůstalo. Život bych se tím nechtěla, ale za pokus člověk nic nedá, ne?

„Za pokus člověk nic nedá.“ To mi docela dunělo v hlavě. Odsunula jsem svoje osobní hodnocení mého vzhledu, to by nemělo cenu. Prošla jsem si spíše jejich stránky a tam objevila nejméně tisíc profilů různých nafocených děvčat (sem tam i chlapců, ale těch bylo poskrovnu). Říkala jsem si, že alespoň nechat se tedy nějak nalíčit a vyfotit, nemusí být na škodu, ačkoliv v bikinách se fakt fotit nebudu. No, a kdyby mi za to dali pár korun, tak bych se taky nebránila.

Myslím však, že tu zprávu, která mi přišla dnes po poledni rozdýchávám ještě teď.

Taky mě to přimělo uvažovat (tedy spíše fantazírovat) o tom, jaké by to bylo být modelkou. Do tohohle světa bych nikdy, nikdy v životě nechtěla vkročit, co jsem se tak dívala, co to obnáší. A hlavně bych si přeci jenom chtěla vydělávat svojí hlavou nebo rukama a ne svým tělem. Navíc mi mamka okamžitě ohlásila, že to můžu zkusit, ale se svým metrem šedesát bych to stejně nikdy nikam nedotáhla. Ale o to také nestojím. Nejdál k fotkám a nic víc! Docela jsem za svojí skřítčí velikost vděčná, alespoň mě uchrání od budoucích nerozvážností.

A tak stále uvažuji, zda v úterý jet či nejet do centra Prahy. Moje smýšlení se naklání tu na onu, tu na druhou stranu a já pořád váhám, protože mám taky trošku strach, co tam na mě bude čekat za lidi. Navíc s modelkou se nakládá často jako se zbožím (na již dříve zmíněných stránkách je to silně vidět) a to je kapku pod mojí úroveň.

Ale musím také dodat, že mojí dívčí podstatu ten vzkaz velice polichotil.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tak co myslíte, mohla bych modelovat? Ať tak či tak... Nechci!

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
01. 04. 2010, 23:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 2.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát