Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Když zemře legenda

Probouzí mě všední zvuk budíku. Píp-píp-píp. Znechuceně do něho bouchnu a on se vypne. Jdu do koupelny, sednu si na vanu a čistím si zuby. Usínám u toho. Je chladné anglické ráno plné mlhy. Ven by psa nevyhnal. Ale jak to v Anglii většinou bývá, ranní mlhy se rozplynou a přes den bude krásně teplo.
Paní Brown už připravila snídani a v malé, skromné kuchyni voní toasty. Rádio chrčí, ale přesto je mu rozumět. Nehrají žádnou hudbu, i když není čas na zprávy. Přes všechny zvuky v kuchyni jasně rozumím, co říkají. „Jackson dies of a heart attack.“ Cože? Micheal Jackson zemřel? Nevěřím tomu a snídám dál.
Po chvíli mi to nedá a ptám se paní Brown, co je to za zábavný pořad. Nebo jsem snad slyšel špatně. Zvláštně se na mě podívá a říká: „Ne, žádný zábavný pořad, opravdu umřel.“ Šok!
Lžička mi vypadla z ruky přímo do kukuřičných lupínků s mlékem. Pořád tomu nemůžu uvěřit.
Vracíme se zpátky do České republiky a říkám si: „Udělám změnu, koupím si bulvár.“ Alespoň budu vědět, co se v té naší zemičce během mé nepřítomnosti dělo. Když jsem odjížděl, tak se titulky týkaly smrti Waldemara Matušky. A teď? Matuškovi náhle odzvonilo a hlavním tématem bulvárních plátků se stává Michael Jackson.
V těchto okamžicích mi to bylo tak trochu jedno. Ale později jsem si uvědomil, o co všechno svět přišel. O hudebního génia, který dal hudbě nový rozměr. Jedni ho milovali, druzí nenáviděli. I když nebyl zrovna nejkrásnější, jeho písničky znali, znají a budou znát všichni.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
23. 11. 2009, 07:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát