Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Co bylo a bude?

  Co bylo když jsem nebyla? Co bylo než jsem se narodila? Mamka byla volná, bez závazků. Teď mě napadá otázka: ,,Byla šťastná?“. Tak na tuto otázku neznám odpověď. Možná, že vše bylo lepší, když jsem nebyla, byla volná a neměla uplakané miminko v kočárku.

Ale kdybych nebyla já, tak kdo tedy? Kdo by nastoupil na mé místo? Byla bych jinde? Pořád bych byla na houbách a hrála si s lesními skřítky na schovávanou? Čím jsem byla před tím než jsem přišla na zem? Před tím než moje očka spatřila nemocniční pokoj? Byla jsem mouchou? Nebo spokojeným věrným psem? Byla jsem květinou, které se nedostávalo lásky? Někdy přemýšlím nad tím, čím jsem byla a čím budu, až opustí má duše tělo. Stanu se hvězdou na obloze? Konečně by se mi vyplnilo mé přání být hvězdou, ale být zrovna na obloze, to se mi moc nelíbí. Věřím v reinkarnaci duší. Co když můj příští život bude lepší? Co když se převtělím do nastávající slavné osoby? Ale co když se stanu kočkou, malým koťátkem, o které se nikdo nebude chtít starat? Nevím co bude, až já nebudu, ale co bylo přede mnou je takové zajímavé. Kolik životů jsem už dostala šanci žít? Kolik životů jsem zmařila a kolik jsem toho zpackala?

Myslím, že když jsem nebyla tak bylo vše takové šedé, bez barev. Vnesla jsem štěstí celé rodině a doufám, že jim úsměv do tváří budu vhánět i nadále. Jsem obyčejně neobyčejná, normálně nenormální, hlavní je, že jsem svá. Myslím, že v příštím životě budu plechovkou, protože ta se rozloží až po velmi dlouhé době, pokud bych se tedy nedostala do sběrny, doufám, že padnu do rukou neposlušného občana, který mě vyhodí někde v lese, nechci na skládku!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tehdy jsem ještě nevěděla, co ze mě vyroste...

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 23:27


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát